اخبار

حمله گسترده هرزنامه‌ها به Outlook و Hotmail مایکروسافت

اگر طی چند روز گذشته حساب کاربری شما در سرویس‌های Outlook و Hotmail مایکروسافت با خیل عظم هرزنامه‌ها مواجه شده است، بد نیست بدانید که تنها نیستید.

به گزارش ایتنا از آی‌تی‌پی، شرکت مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای تایید کرد فیلترهای مخصوص جلوگیری از انتشار هرزنامه در سرویس‌های پست الکترونیکی آن با اختلال مواجه شده است و به همین خاطر کاربران طی چند روز اخیر حجم انبوهی از ایمیل‌های ناخواسته را دریافت کرده‌اند.

مایکروسافت در ادامه این بیانیه توضیح داد که از مشکل پیش آمده آگاهی دارد و در تلاش است هر چه سریع‌تر مشکل ایجاد شده برای فیلترهای جلوگیری از انتشار هرزنامه‌ها را از بین ببرد.

صفحه مربوط به پشتیبانی از خدمات مایکروسافت در سایت اینترنتی این شرکت توضیح داد که تلاش‌ها برای جلوگیری از مشکل پیش آمده در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله نخست به صورت موقف جلوی انتشار هرزنامه‌ها را می‌گیرد و در مرحله دوم مایکروسافت زیرساخت‌های خود را تقویت می‌کند تا به صورت قوی‌تر دریافت هرگونه ایمیل ناخواسته غیرممکن شود.

حمله گسترده هرزنامه‌ها به Outlook و Hotmail مایکروسافت

مایکروسافت در آخرین به‌روزرسانی روی سایت اینترنتی خود نوشت: «ما با موفقیت کامل توانستیم مرحله موقت برای جلوگیری از انتشار هرزنامه‌ها را به انجام برسانیم. این اتفاق باعث خواهد شد حجم هرزنامه‌های دریافتی به میزان قابل ملاحظه کاهش یابد. در مرحله دوم که یک ایمن‌سازی طولانی‌تر محسوب می‌شود، می‌بایست اختلالات خود را برطرف کنیم تا مشکل مشابه تکرار نشود. هم‌اکنون ۸۰ درصد زیرساخت‌های خود را برای این اتفاق آماده کرده‌ایم.»

منبع : ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا