خدمات ویژه HDR یوتیوب به پرچم‌داران جدید سامسونگ، ال‌جی و سونی

HDR یوتیوب

به‌تازگی شرکت گوگل اعلام کرده است که شاخه یوتیوب آن‌ها خدمات جدید و البته هیجان‌انگیزی برای بسیاری از پرچم‌داران جدید غول‌های بزرگ ارائه کرده است. یوتیوب و ویدیوهای آن بر روی تلفن‌های همراه هوشمند بسیار جاافتاده و محبوب هستند ولی کیفیت ویدیوهای این شبکه برای تعدادی از دستگاه‌ها بهتر از چیزی خواهد بود که انتظار آن را داریم.

گوگل چندی پیش خدمات ویژه پخش ویدیو با کیفیتی شگفت‌انگیز بر روی تلفن‌های همراه هوشمند را معرفی کرد که البته همه همراه‌ها قابلیت دسترسی به آن را نداشتند و تنها لیست محدودی از پرچم‌داران نیرومند به این خدمات دسترسی داشتند. حال به نظر می‌رسد که لیست پشتیبانی از کیفیت HDR توسط یوتیوب، بلندتر و البته پربارتر شده است.

نخستین تلفن‌های همراه هوشمند جدیدی که این خدمات را دریافت خواهند کرد، گلکسی نوت ۸ و گلکسی اس ۸ هستند که انتخابی بدیهی برای این کار به‌حساب می‌آیند. این دستگاه‌ها می‌توانند با استفاده از قابلیت HDR یوتیوب تصاویری با کیفیت ۱۰۸۰P را به کاربر خود ارائه کنند. البته شاید با خودتان فکر کنید که این کیفیت بر روی سایر دستگاه‌های موجود در بازار نیز قابل دسترسی است ولی تفاوت کیفیت HDR با ۱۰۸۰P عادی این است که دستگاه‌های یاد شده سامسونگ می‌توانند این تصاویر را با نرخ فریم ۶۰ فریم در هر ثانیه دریافت کنند.

البته دستگاه‌های سامسونگ ضعیف‌ترین نوع خدمات HDR یوتیوب را دریافت می‌کنند و سایر محصولات جدید افزوده شده به لیست دریافت این خدمات، کیفیتی بهتر را دریافت خواهند نمود. کیفیت تصویر خروجی یوتیوب برای سایر دستگاه‌هایی که از این به بعد درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد، ۱۴۴۰P بوده و نرخ پخش آن‌ها نیز ۶۰ فریم بر ثانیه خواهد بود.

دستیار هوشمند گوگل به ایران می‌آید؟

نخستین دستگاهی که این کیفیت را تجربه خواهد کرد، فرزند گوگل یعنی تلفن همراه پیکسل است. دومین دستگاه نیز پرچم‌دار ویژه و جدید سونی یعنی اکسپریا XZ است. سومین دستگاهی که این قابلیت ویژه را دریافت خواهد نمود نیز مدل V30 شرکت ال‌جی خواهد بود.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی