اخبار

خواندن نگاتیو عکس های قدیمی با کمک تلفن همراه هوشمند

خواندن نگاتیو با تلفن همراه

عکاسی در طول زمان با تفاوت‌های بسیار بنیادینی روبرو شده است ولی بدون شک هر کسی که تجربه کار کردن با دوربین‌های قدیمی و نگاتیوها را داشته باشد، حس و حال متفاوت عکاسی در آن دوران را درک می‌کند. در این میان ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که با جعبه‌ای پر از فیلم‌های نگاتیوی روبرو شوید که سال‌ها پیش و قبل از ورود دوربین‌های دیجیتال خاطرات بسیاری را با آن‌ها به ثبت رساندید. مطمئنا از دردسرهای ظاهر کردن و مشاهده نتایج نهایی تصویرهای گرفته شده نیز آگاهی دارید. با این حال ممکن است برخی از فیلم‌های نگاتیوی که نگه‌داری کرده‌اید را به هر دلیلی ظاهر نکرده باشید و یا عکس‌های ظاهر شده در دسترس شما نباشد. در اینجاست که دستگاه ویژه ای که به تازگی ساخته شده است و Snartphone Film Scanner نام دارد به یاری ما خواهد آمد.

این دستگاه در واقع اسکنری برای فیلم‌های نگاتیو است که به نحوی طراحی شده است که می تواند عکس‌های نگاتیوی اسکن شده را به‌راحتی در حافظه خود ذخیره کند. این دستگاه پس از انجام فرایند یاد شده فیلم‌های نگاتیو را نگه‌داری می‌کند و به این ترتیب شما می‌توانید در آینده نیز آن‌ها استفاده کنید. همچنین کاربران می‌توانند تصاویر نگاتیوی خود را در حساب‌های ابری ذخیره کنند تا هیچ‌گاه از گم شدن آن‌ها نگرانی نداشته باشد. لازم به ذکر است که این دستگاه به‌راحتی با تلفن‌های همراه هوشمند نیز سازگار و به‌اصطلاح، سینک می‌شود.

متاسفانه نرم‌افزار ارائه شده بر روی این سیستم کاری، عملا کاربری بسیار مفیدی ندارد اما نیازی به نگرانی نیست زیرا نرم‌افزارهای کاربردی دیگری برای کار با آن طراحی شده‌اند که بر اساس گفته کاربران بسیار خوب عمل می کنند. لازم به ذکر است که این دستگاه چندان ارزان نیز نخواهد بود و قیمت درخواست شده توسط شرکت تولید کننده برای خرید این دستگاه نیز ۵۰ دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟