خودزنی از نوع اپل

آمار فروش ضعیف آیفون 8 اپل

به‌تازگی آمار مربوط به فروش اولیه آیفون ۸ منتشر شده است و این آمار نشان از آن دارند که اپل به‌هیچ‌وجه در سطحی نزدیک به انتظارات عمل نکرده است و به همین دلیل نیز مخالفان این شرکت  از این آمار استفاده کرده و معتقدند که اپل در سراشیبی سقوط و شکست قرار دارد.

با این وجود تحلیلگران خبره‌ای که سال‌ها شرکت اپل را تحت نظارت داشته‌اند، نظر دیگری دارند و به‌هیچ‌عنوان آمار فروش پایین آیفون ۸ را نشانه شکست آیفون نمی‌دانند. آن‌ها معتقدند که نه‌تنها این آمار نشان از افت برند آیفون ندارد، بلکه نشان دهنده انتظار فراوان برای دست رسی به جدیدترین آیفون است.

بر اساس تحلیل‌ها، تنها دلیلی که موجب شده است تا هواداران دوآتشه اپل برای خرید آیفون ۸ به فروشگاه‌ها حمله نکنند، انتظار برای خرید آیفون X است. این تلفن همراه هوشمند که قرار نیست مانند آیفون ۸ به‌سرعت به بازار مصرف عرضه شود، با امکاناتی به‌مراتب فراتر از آیفون ۸ توانسته است تا نظر بسیاری را به خود جلب کند و به همین دلیل نیز بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند تا با اندکی صبر بیشتر به سراغ خرید نسخه X بروند.

نمایشگر آیفون X  دو برابر با کیفیت‌تر از آیفون ۸ است و مواردی مانند قابلیت‌های شناسایی هویت، رم و امکانات دوربین این دستگاه نیز بسیار برتر از آیفون ۸ به‌حساب می‌آیند. با این وجود قیمت این دستگاه تنها ۴۰ درصد بیشتر از آیفون ۸ است و همین امر نیز باعث شده است تا بسیاری از کاربران پرداخت این رقم بیشتر را معقول‌تر بدانند.

به این ترتیب می‌توان پیش‌بینی کرد که آمار کلی این نسل از آیفون، مانند همیشه درخشان باشد و در مجموع بازهم شاهد کسب سودی سرشار برای شرکت اپل باشیم. با تمامی این تفاسیر هنوز مشخص نیست که آیا اپل توانسته است تا منابع موجود برای تولید انبوه آیفون X را حل کند یا باید بازهم منتشر بمانیم.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی