درآمد پوکمون گو به ۱۰ میلیون دلار در هر روز رسیده است!

09 مرداد 1395

بازی پوکمون گو بدون شک به محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین بازی موبایل طی این چند هفته تبدیل شده است و اگر این روند را ادامه دهد، حتی می‌تواند رکورد بازی‌های بزرگ بر روی کنسول‌ها و پلتفرم‌های دیگر را هم بشکند. به‌تازگی گزارشی از درآمد پوکمون گو منتشر شده که بیش از پیش، موفقیت این بازی را به ما نشان می‌دهد.
مطمئنا در دنیای تجاری و مادی این روزهای اطراف ما، موفقیت بدون دستاوردهای مالی چندان اهمیتی برای شنوندگان ندارد و این میزان رشد مالی و سود اقتصادی یک محصول است که می‌تواند بسیار بهتر از هر فاکتور دیگری درباره‌ی موفقیت آن پکیج نرم افزاری و یا سخت افزاری توضیح بدهد. اطلاع از درآمد پوکمون گو نیز باعث می‌شود که بسیاری از کارشناسان و کاربرانی که پیش از این درباره‌ی نفوذ و گسترش آن در میان مردم جهان تردید داشتند، دیگر از این به بعد با دید دیگری به آن نگاه کنند.

طبق تحلیل جدیدی که از سوی وبسایت App Annie منتشر شده است و به گزارش خبرگزاری VentureBeat، این بازی موبایل به حدی رسیده است که در حال ثبت رکوردهای بسیار عجیبی در زمینه‌ی فروش بر روی این پلتفرم است و به‌تازگی درآمد پوکمون گو به سقف ۱۰ میلیون دلار در هر روز افزایش پیدا کرده است! این در حالی است که هنوز این بازی در تعداد زیادی از کشورهای جهان عرضه نشده و به‌طور قطع، هنوز میلیون‌ها گیمر مشتاق نتوانسته‌اند به آن دست پیدا کنند تا میزان درآمد آن از این هم بالاتر برود.

این در حالی است که بازی پوکمون گو به‌صورت رایگان عرضه شده است و تمام این درآمدها از طریق خریدهای درون برنامه‌ای گیمرها به دست آمده است. شرایط این بازی به گونه‌ای است که شما می‌توانید بدون خرج حتی یک مقدار کم از پول واقعی، در دنیای اطراف خود گشت و گذار کنید و هرچه قدر که می‌توانید در بازی پیشرفت داشته باشید، اما خب عده‌ای هم هستند که صبر و حوصله برای چنین موضوعی را ندارند و ترجیح می‌دهند که با خرج پول واقعی در فروشگاه درون این بازی و خرید آیتم‌هایی نظیر توپ‌های پوکه بال، سرعت پیشرفت خود را بسیار بالاتر ببرند.

شایعه: کنسول ایکس‌باکس وان ۲ ترابایتی در حال ساخت است

آنالیز App Annie همچنین در ادامه مشخص کرده است که این میزان از درآمد پوکمون گو با اینکه بخش عظیمی از فروش بازی‌های پلتفرم موبایل از طریق خریدهای درون برنامه‌ای را تشکیل می‌دهد، اما هیچ آسیبی را به فروش بازی‌های محبوب دیگر نظیر کلش آو کلنز، کندی کراش و موبایل استرایک وارد نکرده است و هیچکدام از بازی‌های فوق، گزارشی را مبنی بر تغییر محسوس در آمار فروش درون‌ برنامه‌ای خود منتشر نکرده‌اند.

در انتها نیز نویسندگان گزارش به این موضوع پرداخته‌اند که توسعه دهندگان شخص ثالث دیگر باید این موفقیت پوکمون گو را الگوی کار خود قرار دهند و به فرصت‌های عظیمی که توسط این بازی برای حوزه‌ی نرم افزارها و بازی‌های واقعیت افزوده در آینده به وجود آمده است، توجه ویژه‌ای داشته باشند. در ضمن لازم است بدانید که هیچکدام از این آمار و ارقام به‌صورت رسمی توسط نیانتیک و نینتندو تایید نشده‌اند و بنابراین ممکن است که با ارقام دقیق کمی تفاوت داشته باشند.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی