اخبار

دریافت گواهی‌نامه‌های بین‌المللی استانداردهای مشتری مداری توسط اپراتورهای ایران

اپراتورها از جمله شرکت هایی هستند که همواره توجه و نگاه ویژه‌ای به کاربران و مشتریان خود دارند٬ در حقیقت اپراتورهای ایران نمونه‌ی بارز شرکت های مشتری مدار هستند. این شرکت ها با دیدی گسترده و با نگاهی آینده‌نگر و با تعهد بر بازاریابی رابطه‌ای، وفاداری خود به مشتری و اصل مشتری مداری را براساس اصول نوآوری سرلوحه خود قرار داده اند. با موبایلستان همراه باشید تا با هم نگاهی کوتاه بر سیر خدمات رسانی و مشتری مداری این اپراتورها داشته باشیم.

6 سال از دریافت گواهینامه‌ی بین‌المللی استانداردهای مشتری مداری ایزو 10002 توسط همراه اول می‌گذرد و این شرکت فارغ از نمایش این موفقیت‌ها٬ همچنان متواضعانه در حال خدمت رسانی به تمام آحاد مردم است. اما از این گواهی‌نامه‌های بین‌المللی چه می‌دانید؟  استانداردهای مشتری مداری

استانداردهای مشتری مداری

ایزو 10002 ورژن 2004 آخرین نسخه منتشر شده توسط سازمان جهانی ایزو در خصوص سیستم مدیریت ارتباط با مشتری است. این استاندارد در واقع سیستم مدیریتی و رضایت مشتریان و همچنین جذب مشتریان جدید و نحوه و کیفیت ارائه خدمات و محصولات به کاربران و مشتریان است. هدف ایزو 10002 ایجاد هماهنگی در قوانین مربوط به ارتباط با مشتری و یکپارچه سازی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری است. همراه اول در سال 91 موفق به دریافت گواهی‌نامه‌ی بین‌المللی ایزو 10002 شده است. اما این تنها گواهی‌نامه‌ای نیست که در سطح بین المللی توسط این اپراتور دریافت شده است.

در سال 95 شرکت ارتباطات سیار ایران٬ موفق به دریافت دو گواهی‌نامه‌ی بین المللی دیگر گردید. ایزو 10003 و ایزو 10004 دو گواهی‌نامه‌ای بودند که اپراتور همراه اول با ثبت و صدور سیستم مدیریت رضایت‌مندی مشتریان آن‌ها را دریافت کرد تا باری دیگر نام خود را به عنوان اپراتور پیشرو در کسب رضایت مشتری ثبت کند. ایزو 10003 و ایزو 10004 راهنمای استقرار فرآیندهای پایش و اندازه گیری رضایتمندی مشتری از سری استاندارد ایزو ۱۰۰۰۰ هستند. آخرین ویرایش ایزو ۱۰۰۰۴ در سال ۲۰۱۲ منتشر شده است گفتنی است در استاندارد ایزو ۱۰۰۰۴ بر مشتریان خارجی سازمان تاکید شده است. نتیجه‌ی ملموس این ایزو ها را با نگاهی بر جایگاه اپراتور همراه اول در بین شرکت‌های برتر ایرانی و اپراتورهای جهان می‌توان دید.

استانداردهای مشتری مداری
شرکت همراه اول که به جدیدترین دستگاه‌ها و تجهیزات مربوط به ارتباطات مجهز شده است با عملکرد بسیار خوب و مقتدرانه خود توانسته جایگاه بالایی را در ایران٬ خاورمیانه٬ آسیای جنوبی و حتی در سطح جهانی کسب کند.
اپراتور ایرانسل نیز اخیرا موفق به دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی مشتری‌مداری ایزو 10002 و ایزو 10004 شده است. ایرانسل همچنین در اردیبهشت ماه ۹۷ گواهی‌نامه انطباق سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در حوزه مدیریت حساب مشترکان، شارژینگ و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات را توسط شرکت پایانه داده‌های نوین، دریافت کرده است. دریافت این گواهینامه های بین المللی توسط اپراتورهای ایران در واقع کسب موفقیتی برای تمام کاربران این اپراتورها است.ستانداردهای مشتری مداری


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا