اخبار

دستبند هوشمندی که مانع ولخرجی می‌شود

بسیاری از مردم در مدیریت درآمد و هزینه خود ناکارآمد هستند و وقتی می‌فهمند دیگر پولی در بانک ندارند که کار از کار گذشته و حساب بانکی آنها خالی شده است.

فناوری به این حوزه نیز وارد شده و کمپانی بریتانیایی Intelligent Environments می‌خواهد با فناوری پوشیدنی،به این افراد کمک کند تا بتوانند پس‌انداز داشته باشند.

نتیجه این تلاش،طراحی دستبند Pavlok است که ازطریق اینترنت اشیا (IOT)با حساب بانکی کاربر ارتباط می‌گیرد. کاربر سقف هزینه ماهانه خود را مشخص می‌کند و به این ترتیب در هر ساعت از شبانه‌روز که هزینه وی از سقف مجاز بالاتر برود این دستبند یک شوک الکتریکی خفیف ۲۵۵ولتی به کاربر وارد می‌کند تا متوجه ولخرجی خود شود.

البته هنوز همه بانک‌ها با پلتفرم اینترنت اشیا کار نمی‌کنند ولی این شرکت از چندین بانک بریتانیایی که در این طرح شرکت دارند نام برده است.

طراحان البته قصد دارند این دستبند را در زمینه‌های دیگر همچون صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه مربوط به آن نیز به کار ببرند. قرار است دستبندPavlok با دستگاه هوشمند سنجش Nestکار کند. به این ترتیب اگر خانه از حد مجازی که کاربر در نظر گرفته گرم‌تر یا خنک‌تر شود،این دستبند شوک الکتریکی خفیف خود را به دست وی وارد می‌کند تا کاربر دمای وسایل گرمایشی و سرمایشی را تنظیم کند.

دستگاه Nest همچنین این امکان را به کاربر می‌دهد که دمای خانه را از راه دور کم یا زیاد کند و به این ترتیب در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

منبع : ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا