دسترسی آسان تر به اعلانات در اندروید N

22 اسفند 1394

حتما می‌دانید که سه روز پیش، گوگل رسما نسخه ی جدید سیستم عامل موبایلی خود، به نام اندروید N را در اختیار توسعه دهندگان قرار داد. تغییرات زیادی در این نرم افزار شاهد بودیم که در یک بند نمی‌گنجد؛ یکی از تغییرات اساسی این سیستم عامل جدید، تحول عظیمی در رابط کاربری آن و به خصوص بخش اعلانات (Notification) آن بود. نسخه ای از این نرم افزار به توسعه دهندگان معتبر سراسر جهان ارسال شد، که به دنبال آن اخبار زیادی نیز انتشار یافت.

اصلاحات اعمال شده بر روی Android N و در بخش اعلانات آن، به درد کاربرانی می‌خورد که از این بخش زیاد استفاده می‌کنند و برایشان بسیار کاربردی و ضروری است. در آندروید های لالی‌پاپ (Lolipop) و مارشمالو (Marshmallow)، پنل اعلانات حضور داشت اما کار کردن با آن کمی طاقت فرسا بود؛ چرا که بعد از کلیک بر روی یکی از گزینه های پنل اعلانات، شما به خارج از نوتیفیکشن هدایت می‌شدید و دیگر به صفحه اصلی (Homescreen) دسترسی نداشتید. اما در نسخه ی N، شما می‌توانید تغییرات مورد نظر خود را در همان پنل اعلانات انجام دهید و به برنامه ی فرستنده ی اعلان هدایت نشوید. همچنین بعد از اتمام کار با یکی از اعلان ها، می‌توانید به اعلان بعدی رجوع کنید و تغییرات مورد نظر خود را انجام دهید.

اندروید، به عنوان یک بستر نرم افزاری محبوب موبایلی، سالانه میلیون ها کاربر را به خود جذب می‌کند. شرکت گوگل نیز در صدد آن است که با افزودن ویژگی های جدید به نسخه های نو، این تعداد را به حداکثر حد ممکن برساند. نظر شما در مورد نسخه‌ی N چیست ؟

آموزش نحوه جعل موقعیت مکانی در اندروید (بدون نیاز به روت)

منبع: Android Headlines

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی