دستیار هوشمند صوتی گوگل به دستگاه‌های ارزان می‌آید

دستیار هوشمند صوتی گوگل به دستگاه‌های ارزان می‌آید

دستیار هوشمند صوتی گوگل به دستگاه‌های ارزان می‌آید

بر اساس اعلان رسمی شرکت گوگل، نسخه‌ای از دستیار هوشمند صوتی این شرکت با نام Go edition روانه بازار مصرف می‌شود که به‌صورت ویژه برای استفاده دستگاه‌های ارزان قیمت تر طراحی شده است.

شرکت گوگل با ارائه دستیار هوشمند صوتی خود توانست تا یک رقیب نیرومند را برای سیستم‌هایی مانند سیری و آلکسا طراحی کند و با توجه به محبوبیت بالای سیستم عامل اندروید، بسیاری از کاربران تمایل فراوانی به استفاده از این دستیار هوشمند صوتی نشان دادند.

با این وجود مشکل اصلی این دستیار هوشمند این بود که تنها بر روی دستگاه‌های نیرومند به‌خوبی کار می‌کرد. علت این امر نیز این بود که دستیار هوشمند صوتی گوگل از منابع سخت‌افزاری بسیار بالایی استفاده می‌کند و این امر از چشمان گوگل دور نمانده است. حال مسئولان این شرکت به فکر رفع این مشکل افتاده‌اند.

بر اساس اعلام رسمی شرکت گوگل، نسخه‌ای ویژه از دستیار هوشمند صوتی گوگل با نام Go edition به بازار عرضه شده است که هدف از طراحی و عرضه آن، مصرف رم و حافظه داخلی کمتر است. بر همین اساس نیز دستیار هوشمند صوتی گوگل Go edition از امکاناتی مانند صفحه کلید مجزا محروم خواهد بود.

این امر به این معنی است که برنامه‌ریزی آلارم برای ابزارهای هوشمند خانگی از طریق این دستگاه دشوارتر خواهد بود با این حال گوگل معتقد است که این محدودیت‌ها موقت خواهند بود. این شرکت در حال تلاش است تا دستیار هوشمند صوتی گوگل با نام Go edition‌ را دقیقا مشابه با نسخه اصلی طراحی کند که البته این امر به اندکی زمان نیاز خواهد داشت.

اریک اشمیت اعتراف کرد که از آیفون استفاده می‌کند

در این میان دستیار هوشمند صوتی گوگل با نام Go edition همچنان از توانایی بسیار بالایی بهره می‌برد و می‌تواند با کمک آن به چندین زبان مختلف جهانی ارتباط صوتی برقرار کرد. مهم‌ترین زبان‌های قابل پشتیبانی توسط این سیستم در حال حاضر شامل انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی و … هستند. به این ترتیب این نسخه از سیستم گوگل می‌تواند به آن‌ها در رقابت با آلکسا، سیری و کورتانا کمک شایانی کند.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی