ریپورتاژ آگهی

دلایل خراب شدن تاچ ال سی دی گوشی

با عرضه تلفن‌های همراه هوشمند تغییر شگرفی بر کاربرد این لوازم الکترونیکی در زندگی انسان‌ها ایجاد شد. این تلفن‌های همراه روز به روز ظریف‌تر و کاربردی‌تر شده و پیوند عمیقی با موارد مختلف همچون ثبت خاطرات، کار‌های روزمره و …. ایجاد کردند. یکی از اصلی‌ترین‌ بخش‌های سازنده این گوشی‌ها که وارد شدن به فضای این گوشی را ممکن می‌سازد، تاچ و ال سی دی نام دارد.

این قطعه قیمت تقریبا بالا و در نتیجه خرید بسیار سختی دارد. اما با آمدن برند‌های جدید به بازار تا حدودی قابل دسترس‌تر گشته‌اند. به طور مثال قیمت تاچ ال سی دی شیائومی نسبت به همین قطعه در مدل‌های مشابه بسیار مقرون به صرفه تر است. این تفاوت در هزینه پرداختی را می‌توان اینگونه مورد بررسی قرار داد که قیمت تاچ ال سی دی شیائومی تقریبا با قیمت تاچ ال سی دی هوآوی که همواره برندی معروف به قیمت‌های به صرفه بوده است، ندارد.

دلایل خراب شدن تاچ ال سی دی گوشی

اما به طور کلی این قطعات از ارزش مالی و کارآیی بالایی برخوردارند و اشاره به مناسب بودن قیمت تاچ ال سی دی شیائومی دال بر ارزان قیمت یا بی‌کیفیت بودن آن نیست. از این رو این قطعه در اغلب مواقع ابتدا تعمیر شده و اگر تعمیر جوابگو نبود به خرید یا تعویض آن اقدام می‌گردد. پیش از همه موارد فوق، نصب ورقه‌های محافظتی به نام گلس یا قرار دادن گوشی تلفن همراه در کاور نگهدارنده یا قاب را می‌بایست در دستور کار قرار داد تا عوامل مختلف موجب آسیب رسیدن به تاچ ال سی نشود.

اما اگر گوشی‌های مختلفی همچون برند هوآوی دچار خرابی که در ذیل به آن‌ها اشاره می‌کنیم شدند در محصول برند هوآوی چگونه متوجه شویم، آسیب وارده به تاچ ال سی دی هوآوی بوده نه سایر قطعات؟
جواب این پرسش را می‌توان با نام بردن موارد ذکر شده در ادامه پیدا کرد.

  1. پرش بخشی از صفحه
  2. سیاه شدن قسمتی یا تمام صفحه
  3. ظاهر شدن تعداد زیادی خط ریز و درشت
  4. کم نور تر شدن صفحه نمایش
  5. کار نکردن لمس گوشی و …..

اما چه مسائلی موجب می‌شود که موارد بالا در گوشی بروز کند و افرداد مختلف با داشتن گوشی‌های متنوع به دنبال یافتن قیمت تاچ گوشی‌های مختلف همچون قیمت تاچ ال سی دی شیائومی باشند؟ در درجه اول مهم‌ترین عوامل را می‌توان ضربه یا قرار گرفتن تحت فشار در نظر گرفت. در آن هنگام که گوشی تلفن همراه در معرض برخورد با جسم تیز یا محکم قرار گیرد اولین بخش مورد اصابت همان تاچ ال سی است.

در موقع وارد آمدن فشار نیز همین اتفاق می‌افتد و در اولین لحظه فشار روی صفحه گوشی که جایگاه این قطعه است، فرود می‌آید. اما لازم به ذکر است که این اتفاقات تنها منجر به شکستگی یا خرابی تاچ و ال سی دی نمی‌شوند بلکه به دیگر قطعه حیاتی دستگاه یعنی برد نیز آسیب می‌رسانند.
رتبه دوم عوامل آسیب به لمس گوشی را می‌بایست نفوذ مایعات و آب در نظر گرفت.

البته تفاوت اثری در مشکل اول و دوم وجود ندارد و هر دو به شدت آسیب زننده‌اند اما این رتبه بندی در مورد شایع بودن تعداد رخداد این مشکلات در عموم است. نفوذ آب به داخل تاچ گوشی موجب پخش شدن رنگ جوهر گوشی، اتصال سیم پیچی‌ها و …. می‌شود. موردی که می‌بایست در نظر گرفت این است که هر آسیبی موجب ناکارآمدی کامل این قطعه نمی‌شود و گاهی می‌توان تمهیدات دیگری اندیشید. به طور مثال با کاهش قیمت تاچ ال سی دی شیائومی به فروش یا خرید آن و سپس تعمیرش پرداخت.

البته متناسب‌تر بودن قیمت تاچ ال سی دی شیائومی به این معنا نیست که کارآیی لازم را نداشته یا قابل استفاده در هر برند از گوشی‌ها است. شایان ذکر است که این مقادیر تفاوت در قیمت تاچ ال سی دی شیائومی با برند‌های مشابه (نه همه برندها) به دلیل جدیدتر بودن این برند است. می‌بایست تصمیم گیری را به تعمیرکار سپرد. قطعا وی تاچ ال سی دی هوآوی را تنها برای گوشی‌‌های برند هوآوی و به همین ترتیب مابقی را بر همین اساس بر می‌گزیند.

دلایل خراب شدن تاچ ال سی دی گوشی

امداد موبایل به عنوان یکی از مراجع تعمیر و فروش انواع قطعات اصلی و ملزوم تلفن‌های همراه با داشتن کادری مجرب و توانمند در زمینه تشخیص و عیب یابی از گوشی موبایل، تعمیر و تعویض قطعات، خرید و فروش لوازم جانبی و محافظتی موبایل و همچنین تعمیر یا فروش مورد ذکر شده در متن مقاله، یعنی تاچ ال سی دی هوآوی، شیائومی و همچنین همین قطعه از سایر برندها غیر از برندهای مذکور، آماده ارائه خدمات با کیفیت و متنوع به عموم مراجعه کنندگان است.

همان‌طور که بیان شد قیمت تاچ ال سی دی شیائومی در امداد موبایل و همچنین مابقی قطعات بسیار مناسب‌تر از بقیه است. همچنین امداد موبایل با دارا بودن نماد الکترونیکی و بخش‌های مختلفی جهت معرفی بسیاری از خدمات یا قطعات، آمادگی ارائه اطلاعات و توضیحات تکمیلی به کاربران عزیز از راه دور را دارا است.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟