• خانه
  • اخبار
  • دنیایی از امکانات با اپل تی وی جدید (گزارش مراسم رونمایی از پرچمدار جدید اپل- بخش چهارم)
اپل تی وی

دنیایی از امکانات با اپل تی وی جدید (گزارش مراسم رونمایی از پرچمدار جدید اپل- بخش چهارم)

اپل تی وی

پیش ای این درباره برخی از قابلیت‌های ارائه‌شده برای اپل تی وی سخن گفته‌ایم. ادی کیو به‌عنوان معرفی کننده این دستگاه هوشمند از برخی از ویژگی‌های آن ازجمله پشتیبانی از فناوری ۴K HDR، به‌روزرسانی به tvOS جدید، رابط کاربری شفاف و باکیفیت‌تر و… رونمایی کرد. او در ادامه درباره همکاری با برخی از کمپانی‌ها نظیر نت فلیکس و آمازون پرایم ویدیو برای عرضه ویدیوهای باکیفیت ۴K HDR برای اپل تی وی اشاره کرد.

اگر به خاطر داشته باشید، اپل در سال گذشته میلادی از نرم‌افزار جدید اپل تی وی رونمایی کرد که کاربران با استفاده از آن می‌توانستند به‌صورت یکجا به تماشای برنامه‌های تلویزیونی و ویدیوهای دلخواه بپردازند. نرم‌افزار اپل تی وی در طی این مدت فقط برای کشور آمریکا در دسترس بوده است ولی به‌تازگی و بر اساس اظهارات ادی در این کنفرانس این نرم‌افزار تا پایان سال میلادی جاری به ۷ کشور دیگر ازجمله کانادا، استرالیا،آلمان، فرانسه، سوئد، نروژ و انگلیس نیز آورده خواهد شد. از طرف دیگر اپل درک می‌کند که شهروندان ساکن در هرکدام از این ۷ کشور به دنبال محتوای خاصی بوده و به تماشای برنامه‌های تلویزیونی مختص خود می‌پردازند. بر همین اساس نیز اپل هم‌اکنون مذاکراتی را با شبکه‌های محلی این کشورها برای ارائه برنامه‌های تلویزیونی آن‌ها برای اپل تی وی انجام داده است.

از دیگر قابلیت‌های ارائه‌شده برای این دستگاه، پخش زنده مسابقات ورزشی است. به گفته ادی کیو اگر شما نیز از دوست داران ورزش هستید ازاین‌پس و با این دستگاه هوشمند جدید اپل هیچ مسابقه‌ای را از دست نخواهید داد. برای مثال اگر تیم موردعلاقه شما در حال انجام مسابقه‌ای است که به‌صورت زنده از یکی از شبکه‌های تحت پوشش اپل تی وی پخش می‌شود، تلویزیون یادشده این برنامه را در صدر لیست برنامه‌های آینده‌ای که برایتان پخش می‌شود، قرار خواهد داد.

اپل اطلاعات رم آیفون ۸ و آیفون X را افشا کرد

همچنین این دستگاه به‌راحتی با آیپد ها و آیفون‌های کاربران یکپارچه می‌شود و می‌توان از آن‌ها برای نمایش محتوای دستگاه یادشده بر روی اپل تی وی استفاده کرد. در آخر قیمت در نظر گرفته‌شده برای این نسخه جدید از اپل تی وی با توجه به حجم ۳۲ یا ۶۴ گیگابایتی آن به ترتیب ۱۷۹ تا ۱۹۹ دلار است.

مطلب پیشنهادی