دنیای نرم‌افزار همراه از نگاه آمار و ارقام

نرم‌افزار

نرم‌افزار همراهاگر شما نیز از جمله افرادی هستید که مرتبا از نرم‌افزارهای موجود در تلفن‌های همراه هوشمند خود استفاده می کنید و به دانلود نرم افزار جدید نمی‌پردازید باید بدانید که در تنها نیستید. بر اساس گزارش‌های جدید، ۵۱ درصد از کاربران تلفن‌های همراه هوشمند در طول یک ماه هیچ نرم افزار جدیدی دانلود نمی‌کنند.

حتی آن دسته از افرادی که به نصب نرم‌افزارهای جدیدی می‌پردازند تنها تعداد کمی از آنها را دانلود می‌کنند. ۱۳ درصد کاربران نیز در طول ماه تنها یک نرم افزار دانلود کرده و ۱۱ درصد از این کاربران به دانلود ۲ نرم افزار می‌پردازند و ۸ درصد باقی مانده نیز به دانلود ۳ نرم افزار در طول ماه می‌پردازند. همچنین ۵ درصد دیگر نیز به دانلود ۴ نرم افزار و ۷ درصد نیز ۵ تا ۷ نرم افزار و در آخر ۵ درصد باقی مانده ۸ نرم افزار یا بیشتر در طول ماه دانلود می‌کنند.

کاربران جوان‌تری که در گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال قرار گرفته اند بیشترین استفاده از نرم‌افزار تلفن‌های همراه را دارند و آنها دو سوم از زمان کار با فناوری‌های دیجیتالی خود را به استفاده از نرم‌افزارهای تلفن همراه هوشمند می‌پردازند که این رقم تقریبا برابر با ۳ ساعت استفاده از چندین نرم‌افزار در طول هر روز است. در مقابل، افراد بالای ۶۵ سال بیشتر زمان کار با فناوری‌های دیجیتالی خود را به کار با کامپیوترهای خود می‌گذارند و تنها ۱٫۶ ساعت از نرم‌افزارهای تلفن‌های همراه هوشمند خود استفاده می‌کنند.

همین امر نیز موجب شده است تا تنها نیروی محرکه کمپانی‌ها برای ساخت نرم‌افزارهای تلفن‌های همراه هوشمند همین افراد واقع در گروه سنی ۱۸ تا ۳۴ سال باشند که هر روز به دنبال استفاده از نرم‌افزارهای جدید و جذاب هستند. آنها همچنین به پرداخت پول برای دانلود نرم‌افزارهای مورد علاقه خود راغب‌تر هستند و حدود یک پنجم از آنها در ماه به دانلود حداقل ۱ نرم افزار پولی می‌پردازند و ۷۰ درصد باقی مانده نیز حداقل یک بار در سال به خرید نرم‌افزارهای پولی اقدام می‌کنند.

شیائومی Mi 7، رقیبی برای سامسونگ و اپل

همچنین در این پژوهش از نرم‌افزار فیس‌بوک و گوگل به عنوان محبوب‌ترین نرم‌افزارها یاد شده است. این دو کمپانی غول فناوری مالک ۸ نرم افزار پر استفاده از ۱۰ نرم افزار محبوب هستند.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی