تشخیص چهره آیفون X

دور زدن سیستم شناسایی چهره آیفون X

تشخیص چهره آیفون X

شرکت اپل با سروصدای زیادی سیستم امنیتی جدید خود را برای آیفون X معرفی کرد ولی ساختار تشخیص چهره این تلفن همراه را می‌توان به روشی عجیب دور زد و دوقلوها می‌توانند به همراه‌های یکدیگر دسترسی داشته باشند.

سیستم تشخیص چهره اپل یک سیستم امنیتی نیرومند است ولی حتی مسئولان این شرکت نیز می‌دانند که این سیستم به‌هیچ‌عنوان کامل نیست. این سیستم تشخیص چهره بر اساس اعلان رسمی شرکت اپل، شانس یک در ۱۰ میلیون برای باز شدن دستگاه توسط فرد دیگر را در خود جای‌داده است. بااین‌حال اگر شما برادر یا خواهر دوقلو داشته باشید، این رقم برای شما متفاوت است زیرا ممکن است بتوانید تلفن همراه خواهر یا برادر دوقلو یا حتی سه‌قلوی خود را بازکنید.

دو نفر از بزرگان عرصه تجارت در آمریکا به نام‌های جاناتان و دیوید ماری که برادران دوقلو هستند، به‌تازگی این سیستم جدید را به بوته آزمایش گذاشته‌اند و نتیجه به‌دست‌آمده این بود که هر دو نفر می‌توانستند سیستم تشخیص چهره تلفن دیگری را فریب داده و وارد دستگاه یکدیگر شوند.

بر اساس گفته یکی از این برداران، فکر این‌که فرد دیگری می‌تواند یکی از امن‌ترین سیستم‌های تائید هویت را دور زده و به داده‌های شما دسترسی پیدا کند، بسیار ترسناک است. البته این امر به این معنی نیست که این دو نفر آیفون X را دوست نارند بلکه یکی از نقاط ضعف این سیستم، گریبان گیر شرایط دوقلو بودن آن‌ها شده است.

بااین‌وجود شرکت اپل این موضوع را تائید کرده است که گفته است که افراد دوقلو و سه‌قلو ممکن است بتوانند سیستم امنیتی تشخیص چهره این شرکت را دور بزنند و این شرکت توان مبارزه با طبیعت را ندارد و به همین دلیل نیز در این شرایط هیچ کاری از دست مسئولان این کمپانی ساخته نیست.

ساعت جدید اپل سیم‌کارت خور خواهد بود !

اگر شما نیز آیفون X و یک برادر یا خواهر دوقلو دارید، بهتر است به‌جای تکیه بر سیستم تشخیص چهره، به سراغ استفاده از رمز عبور بروید تا امنیت داده‌های خود را حتی از نزدیک‌ترین فرد یعنی برادر یا خواهرتان حفظ کنید.

مطلب پیشنهادی