ریپورتاژ آگهی

راهنمای خرید لوپ در تعمیرات موبایل

افرادی که با دسته فعالیت در جهت تعمیرات گوشی و موبایل آشنایی دارند این موضوع را می‌دانند که قطعات مورد استفاده قرار گرفته در تلفن­های همراه بسیار کوچک هستند و با چشم غیر مسلح به راحتی قابل تشخیص نیستند. لوپ‌های تعمیرات مبایل میکروسکوپ­هایی هستند که در این جهت به تعمیرکاران امکان بهتر دیدن بردهای گوشی را می‌دهند و در نتیجه تعمیرکاران قطعات را بهتر تشخیص داده و با دقت بیشتری به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

راهنمای خرید لوپ در تعمیرات موبایل

بنابراین افرادی که قصد انجام فعالیت در زمینه­ی تعمیرات گوشی و یا حتی آموزش این مبحث را دارند، مشخصا به لوپ تعمیرات موبایل نیاز خواهند داشت و بدون این میکروسکوپ­ها قادر به انجام کار خود نیستند.

حال در خرید این وسیله­ی کارآمد، نسبت به نیاز خود باید بعضی مسائل را مورد توجه قرارداد. این لوپ­ها در دو نوع قابل تهیه هستند که این دو مدل عبارتند از لوپ دیجیتال و آنالوگ. این دو مدل تفاوت زیادی با هم ندارند و عمده تفاوت آنها در این است که لوپ تعمیرات موبایل دیجیتال دارای یک مانیتور جهت بازدید از تصویری که لنز ها دریافت می‌کنند، است.

راهنمای خرید لوپ در تعمیرات موبایل

لوپ دیجیتال بیشتر جهت آموزش­های تعمیرات موبایل یا دیگر کلاس‌های درسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. زیرا با این دستگاه­ها می‌توان جزئیات مورد نظر را در مانیتور آنها به نمایش گذاشت. کیفیت لنزها و دوربین­ها از دو تا 38 مگاپیکسل متفاوت است و مشخصا هرچه دوربین با کیفیت تری مورد استفاده قرار گرفته باشد تصویری با کیفیت بیشتر به شما ارائه می‌دهد. اما افرادی که به تعمیرات گوشی مشغول هستند بیشتر از مدل­های آنالوگ این دستگاه استفاده می­کنند.

برای خرید این لوپ­ها باید به کیفیت مانیتور و لنزهای آن توجه کرد. زیرا نسبت به فعالیت و درخواست مصرف کنندگان قابل تغییر است و کیفیت­های متفاوتی دارند. یکی دیگر از موارد قابل توجه در خرید لوپ­های تعمیر موبایل توجه به فاصله و فضای کاری است که این دستگاه در اختیار شما قرار می‌دهد. منظور از فاصله کاری، فضای بین صفحه­ی کار که برد روی آن قرار می‌گیرد تا لنزهای دوربین است. اگر این فضا به مقدار کافی نباشد ممکن است هنگام کار با هیتر هویه حرارت به لنزها آسیب برساند.

راهنمای خرید لوپ در تعمیرات موبایل

برخی از مدل‌های لوپ تعمیر موبایل

کمپانی یاکسون (Yaxun) یکی از برترین و بهترین مدل­های این دستگاه­ها را تولید کرده و در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است. یکی از شناخته شده ترین مدل­های لوپ تعمیرات موبایل مدل YX-AK12 است. این مدل دستگاه تمام مشخصات یک دستگاه مناسب جهت فعالیت­های تعمیرات گوشی را دارد از این رو به یکی از پر مصرف ترین دستگاه­ها تبدیل شده است. این لوپ دارای لنز دوربین دو چشمی با کیفیت بالا و همچنین قابلیت تابش نور از دو جهت بالا و پایین است که به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید تمام جزئیات برد گوشی را تشخیص بدهید.

این لوپ جدا از تعمیرات گوشی در زمینه­های دیگری همچون تولیدات قطعات ریز الکترونیکی یا استفاده در کلاس­های زیست و گیاه شناسی و حتی پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به این موضوع می‌توانید پیش زمینه­ی ذهنی در مورد کیفیت و کارآیی قابل قبول این دستگاه داشته باشید و به آن پی ببرید. از دیگر مشخصات این دستگاه توانایی بزرگنمایی لنز دوربین­ها است که بین 7 تا 45 برابر قابلیت بزرگنمایی دارند و زاویه دید 45 درجه به مصرف کننده می‌دهند، همچنین با داشتن فضای کار 10 سانتی متری فضای کافی و مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

از دیگر محصولات کمپانی یاکسون می‌توان به مدل دیجیتال YK-AK15 که نمونه­ی آنالوگی ندارد و همچین مدل آنالوگ YK-AK10 که بر خلاف مدل قبلی نمونه­ی دیجیتال ندارد اشاره کرد. در دستگاه صرفا دیجیتال YK-A15 نور دهی فقط از بالا انجام می‌گیرد، این دستگاه فقط در صورت اتصال به سیستم رایانه شرایط استفاده از تمام قابلیت­های خود را به شما می‌دهد. یکی از قابلیت­های کارآمد آن ضبط و ذخیره تصویر قابل مشاهده است. و در مورد مدل صرفا آنالوگ YK-AK10 این مسئله را می­توان گفت که پر مخاطب ترین دستگاه جهت استفاده در کارهای تعمیرات گوشی است.

زیرا از نظر قابلیت‌ها شباهت زیادی به مدل YK-AK12 دارد و از تفاوت‌های این دو دستگاه اندازه­ی میز و فضای کار دستگاه و چرخش 360 درجه­ی لنز­های دستگاه قابل توجه است اما این لوپ تعمیرات موبایل تمام مشخصات مورد نیاز را در کنار قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان و تعمیر کاران محترم قرار می‌دهد.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟