اخبار

راه‌حل واتس‌اپ برای جلوگیری از شایعه‌پراکنی مجازی

شایعه‌پراکنی در فضای مجازی در سال‌های اخیر به یک مشکل جدی جهانی تبدیل شده است اما واتس‌اپ راه‌حل بسیار مناسبی را برای مبارزه با این مشکل بزرگ ارائه داده است. برای دانستن راه‌حل واتس‌اپ برای رفع این مشکل جهانی با موبایلستان همراه باشید.

راه‌حل واتس‌اپ برای جلوگیری از شایعه‌پراکنی مجازی

مطالب مرتبط

این پیام‌رسان که اخیرا توسط فیس‌بوک خریداری‌شده و به‌عنوان محبوب‌ترین نرم‌افزار موبایل سال گذشته شناخته می‌شود، از شش ماه پیش محدودیت‌ها و تغییرات جدیدی را برای گزینه فروارد خود اعمال کرده است. بااین‌حال این تغییرات در ابتدا با انجام آزمون‌هایی روی کاربران کشورهای مختلف همراه شد تا این‌که واتس‌اپ به‌تازگی به کاربران اندونزیایی خود اعلام کرد که محدودیت فروارد 5 پیام به‌صورت هم‌زمان در سراسر جهان اعمال شده است.

این پیام درواقع به این نکته اشاره دارد که ازاین‌پس کاربران واتس‌اپ تنها می‌توانند یک پیام را به 5 نفر یا گروه ارسال کنند. این قابلیت که در ابتدا روی کاربران هندی آزمایش شد، به‌صورت کاملا موفق شمار پیام‌های فروارد شده در این پلتفرم را کاهش داد. سپس واتس‌اپ تصمیم گرفت تا این محدودیت را برای دیگر کشورهای استفاده‌کننده از این پیام‌رسان اعمال کند اما برای کاهش معایب احتمالی واکنش به این محدودیت، اعمال آن را به‌صورت مخفی انجام داد.

قابلیت فروارد پیام‌های نامحدود سابق با شمار حوادث مرتبط با همراه‌های هوشمند در کشور هند ارتباط مستقیم داشت. در این سری از حوادث که به دنبال شایعه‌پراکنی سریع و سوءظن‌های تائید نشده جنایات خشونت‌آمیز رخ‌داده بود، چند نفر کشته‌شده و شمار زیادی نیز مجروح شدند.

واتس اپ یک میلیارد کاربر فعال دارد !

اگرچه به نظر می‌رسد که اعمال محدودیت فروارد یک پیام به تنها 5 نفر تا حدی مشکلات را حل خواهد کرد اما باید به خاطر داشت که واتس‌اپ هنوز از گروه‌هایی با حداکثر اعضای 256 نفر پشتیبانی می‌کند. بنابراین یک پیام هنوز هم می‌تواند با اشتراک‌گذاری در این دسته از گروه‌ها به دست شمار زیادی از افراد برسد و به‌این‌ترتیب راه‌حل واتس‌اپ بسیار موقتی خواهد بود.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟