رشد دو برابری نفوذ اندروید ۶٫۰ در ماه آوریل

21 فروردین 1395

گوگل روز گذشته طی گزارشی میزان نفوذ نسخه‌های مختلف اندروید را منتشر کرد که از نکات جالب توجه آن می‌توان به دو برابر شدن میزان نفوذ  اندروید ۶٫۰ اشاره کرد.

ماه گذشته گوگل طی خبری اعلام کرد که تنها ۲٫۳ درصد از دستگاه‌های موجود در بازار به اندروید ۶٫۰ به روز شده‌اند که درصد بالایی از این آمار متعلق به سری نکسوس (متعلق به خود گوگل) است. این ماه گوگل گزارش جدیدی را ارائه کرد که بر اساس آن ضریب نفوذ اندروید ۶٫۰ با رشد نسبتاً چشمگیری مواجه شده است.

در گزارشی که این ماه توسط گوگل ارائه شده ۴٫۶ درصد از دستگاه‌ها اندرویدی به اندروید ۶٫۰ به روز شده‌اند. این رشد جدید نه تنها به خاطر ارائه‌ی آپدیت توسط شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند، بلکه به دلیل عرضه‌ی چند گوشی جدید با اندروید ۶٫۰ می‌باشد. برای مثال می‌توان گوشی‌های سامسونگ Galaxy s7 و Galaxy s7 edge را نام برد.

دیگر نسخه‌های اندروید به طبع با روند کاهش نفوذ مواجه شدند؛ البته این کاهش زیاد چشمگیر نبوده‌ است. اندروید آب‌نبات‌چوبی (Lollipop) از ۳۶٫۱ به ۳۵٫۸ درصد، اندروید کیت کت از ۳۴٫۳ به ۳۳٫۴ درصد و اندروید Jelly Bean نیز از ۲۲٫۳ به ۲۱٫۳ درصد کاهش یافته است. اندروید بستنی ساندویچی بدون تغییر هنوز بر روی ۲٫۲ درصد از دستگاه‌های اندرویدی یافت می‌شود و در نهایت اندروید Gingerbread بر روی ۲٫۶ درصد از دستگاه‌ها اندرویدی نصب ‌می‌باشد.

بر طبق سنت گوگل، امسال نیز اندروید N به طور رسمی عرضه خواهد شد. ما امیدواریم که تا زمان عرضه‌ی این نسخه، اندروید Marshmallow بر روی درصد بیشتری از دستگاه‌ها قرار بگیرد.

دانلود آپدیت جدید تلگرام ۳٫۱۱٫۰ برای اندروید، iOS، دسکتاپ و سایر پلتفرم‌ها

در زیر می‌توانید آمار مربوط به گزارشی که گوگل منتشر کرده را ببینید:

کدامیک از شما کاربران عزیز گجت نیوز اندروید ۶٫۰ را بر روی دستگاه خود دارید؟ آیا شما قصد خرید دستگاهی را دارید که اندروید ۶٫۰ بر روی آن وجود داشته باشد (مانند سری نکسوس)؟ دیدگاه خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی