پلی استور

برنامه جدید گوگل برای از بین بردن باگ های نرم افزارهای پلی استور

پلی استور

گوگل تصمیم دارد تا به‌زودی کیفیت نرم‌افزارهای موجود در گوگل پلی خود را با راه‌اندازی برنامه باگ یابی جدیدی بهتر کند که کاملاً از برنامه قبلی این کمپان در این رابطه متفاوت است. درحالی‌که برنامه قبلی باگ یابی این کمپانی بر روی یافتن نقص‌ها در درون وب‌سایت‌ها و سیستم‌عامل‌ها متمرکزشده است، برنامه جدید برای یافتن آسیب‌پذیری‌های جدید در نرم‌افزارهای برتر سوم ایجادشده و برای تشخیص هکرها به یافتن باگ‌ها در نرم‌افزارهای سوم شخص سیستم‌عامل اندروید به آن‌ها پول می‌پردازد.

بااین‌حال این برنامه جدید پیرو قاعده و قوانین سفت و سختی این و شرکت در آن چندان آسان نیست . به‌این‌ترتیب اگر هکرها مستقیماً یافته‌های خود را به توسعه‌دهندگان ارائه داده و برای برطرف سازی آن‌ها با این افراد هم کاری کنند می‌توانند این اقدام خود را به پلتفرم هکر وان (HackerOne) گزارش داده و جایزه برنده‌شده خود را به‌زودی دریافت کنند.

گوگل برای یافتن هر نقص اصلی در نرم‌افزارهای اندرویدی یادشده ۱۰۰۰ دلار جایزه پرداخت می‌کند اما این‌گونه نیست که هکرها با انتخاب نرم‌افزارهای پر باگ و اسپم در پلی استور و تشخیص نقص آن‌ها بتوانند این پول را برنده شوند. بلکه این افراد در حال حاضر می‌توانند این مبلغ را در صورت یافتن نقص‌های شایع در نرم‌افزارهایی نظیر دراپ باکس، دولینگو، اسنپ چت، تیندر، علی بابا، میل، رو و هداسپیس دریافت کنند.

البته گوگل تصمیم دارد تا در آینده‌ای نزدیک توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری بیشتری را وارد این برنامه کند اما آن‌ها باید برای از بین بردن آسیب‌پذیری‌ها و نقص‌های کشف‌شده آماده باشند. این امر نیز به معنای آن است که شما نمی‌تواند تنها با تکیه بر روی این برنامه باگ یابی جدید به رفع باگ‌های نرم‌افزارهای کم کیفیت اما محبوب اندرویدی خود بپردازید و در این مورد فعلاً مجبور به عملکرد در چارچوب قواعد گوگل هستید. با این حال این حرکت گوگل می‌تواند موجب شود تا بسیاری از نرم‌افزارها به این روند ملحق شوند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید