رقابت هواوی و اپل بر سر دستگاه‌های مجهز به هوش مصنوعی

هواوی

رقابت هواوی و اپل بر سر هوش مصنوعی

کمپانی محبوب اپل به‌تازگی از پرچم‌دار جدید خود یعنی آیفون X رونمایی کرد. پردازنده‌ای که اپل برای این دستگاه هوشمند خود انتخاب کرده است تراشه A11 بایونیک نام دارد که مشخصاً برای انجام وظایف هوش مصنوعی از قبیل اسکن سه‌بعدی فیس آی دی طراحی‌شده است.

بااین‌حال کمپانی سازنده تلفن‌های همراه هوشمند هواوی که به‌تازگی توانسته است در میزان فروش از اپل پیشی بگیرد و این کمپانی را به‌عنوان رقیب خود می‌داند، زیاد از این قابلیت جدید اپل بر روی پرچم‌دار خود متأثر نشده است و به‌تازگی در صفحه فیس‌بوک خود و در قالب پستی اعلام کرده است که تلفن همراه واقعی هوش مصنوعی در تاریخ ۱۶ اکتبر رونمایی خواهد شد. لازم به ذکر است که هواوی پیش‌ازاین اعلام کرده بود که قصد دارد تا تلفن همراه هوشمند پرچم‌دار خود را که با برند میت عرضه می‌شود، در تاریخ ۱۶ اکتبر رونمایی کند.

این سازنده تلفن‌های همراه هوشمند چینی در کنفرانس IFA برلین که در ماه گذشته میلادی انجام‌شده بود، اعلام کرده است که در حال کار بر روی تراشه‌ای به نام کرین ۹۷۰ است. این تراشه جدید عملکرد دستگاه را بهتر کرده و بهره‌وری باتری را نیز بیش‌تر می‌کند اما قابلیت اصلی این تراشه پردازشگر عصبی آن خواهد بود.

پردازشگر عصبی به‌کاررفته در این پردازنده درواقع یک سری هسته‌های پردازشی است که برای انجام وظایف مرتبط باهوش مصنوعی و بدون واردکردن فشار زیاد بر روی پردازنده اصلی و پردازنده گرافیکی، طراحی‌شده است. بااین‌حال هنوز روشن نیست که تلفن همراه آینده هواوی که به این پردازنده مجهز خواهد بود تا چه حد می‌تواند وظایف مربوط به هوش مصنوعی را انجام دهد اما جالب است بدانید که این تلفن همراه هوشمند که برخی آن را هواوی میت ۱۰ می‌دانند، اولین دستگاهی نخواهد بود که از سری میت ها قابلیت انجام وظایف مربوط به هوش مصنوعی را دارد.

گوشی هواوی پی ۹ لایت ؛ اژدهای ریزنقش هواوی

تلفن همراه هوشمند میت ۹ که در سال گذشته میلادی وارد بازار شد نیز از هوش مصنوعی برای درک بهتر نرم‌افزارهای محبوب کاربر و تخصیص بهتر باتری و سایر منابع بر اساس این تحلیل‌ها استفاده می‌کرد. البته هواوی درباره نسل جدید این تلفن همراه هوشمند و قابلیت‌های آن هنوز خبری منتشر نکرده است و به نظر می‌رسد که برای فهمیدن بهتر این دستگاه باید تا تاریخ رونمایی از آن یعنی ۱۴ اکتبر صبر کنیم.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی