روسیه برای ریشه کن کردن بازی نهنگ آبی با هندوستان همکاری می‌کند

نهنگ آبی

نهنگ آبی

بر اساس گزارش‌های به‌دست‌آمده از دادگاه محلی جنوب کشور هندوستان، دولت روسیه تصمیم دارد تا با این کشور در جهت رفع بحران بازی نهنگ آبی همکاری کند.

بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده، بسیاری از افراد پس از شنیدن خبر خودکشی پسری نوجوان به دلیل انجام این بازی از دادگاه محلی درخواست کردند تا اقداماتی را در جهت از بین بردن و جلوگیری از همه‌گیر شدن این بازی خطرناک انجام دهد. در همین راستا نیز مایکل جی گوبارتوف (Michael J Gobartov) معاون کنسول روسیه در طی گزارشی آمادگی دولت روسیه برای همکاری با دادگاه محلی تامیل نادو (ایالتی در جنوب هند) و دولت هندوستان را برای جلوگیری از همه‌گیر شدن این بازی اعلام کرد.

مایکل جی گوبارتوف دراین‌باره اعلام کرد که:«این بازی به‌نوعی چالشی است که مشارکت‌کنندگان را به انجام یک سری از چالش‌ها ازجمله گوش کردن به موسیقی‌های تاریک، بلند شدن در نیمه‌شب و انجام کارهای مخوف ازجمله آسیب به خود، وادار می‌کند. » این چالش‌ها به حدی ادامه پیدا می‌کند که در روز آخر و مرحله پایانی از شرکت‌کننده درخواست می‌شود که به خودکشی بپردازد.

این مقام دیپلمات اعلام کرد که این چالش‌ها که منبع آن‌ها هنوز مشخص نیست، می‌تواند از هر پلتفرمی قابل‌دسترسی باشد. او دراین‌باره اظهار داشت که وب‌سایت روسی VK.com درواقع شروع‌کننده خرده‌فرهنگی که درنهایت منجر به خودکشی نوجوانان می‌شود نبوده است و به همین ترتیب بستن این وب‌سایت عاقلانه نیست.

البته لازم به ذکر است که درحالی‌که هزاران نفر اقدام به انجام بازی نهنگ آبی کرده‌اند، تاکنون تنها ۸ مورد خودکشی مرتبط به این بازی گزارش‌شده است و باقی افراد به‌نوعی این بازی را چالشی برای شخصیت خود دانسته‌اند. همچنین ارتباط بین خودکشی‌های انجام‌شده در کشور چین و هند با این بازی هنوز به‌صورت کامل اثبات نشده است.

اپل توانست شیائومی را در هند پشت سر بگذارد

بااین‌حال بر اساس دادگاه هند تنها راه جلوگیری از اشاعه آثار مخرب این بازی، اطلاع‌رسانی درست درزمینهٔ آن به دانش آموزان و نسل جوان است و البته ممنوع کردن این بازی نیز ازجمله گزینه‌های دولت هند بوده است.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی