اخبار

رونمایی اپل از دهمین نسخه بتای iOS ۱۱

iOS ۱۱

کمپانی اپل به‌تازگی از دهمین نسخه بتای iOS ۱۱ رونمایی کرد. این نسخه از سیستم‌عامل محبوب یادشده، درست یک هفته پس از نهمین نسخه بتای iOS ۱۱ عرضه‌شده و هدف آن نیز آزمودن بخش‌های مختلف این نسخه از سیستم‌عامل iOS تعریف شده است. لازم به ذکر است که توسعه‌دهندگان ثبت نام شده در اپل می‌توانند با نصب مشخصات پیکربندی مناسب، این نسخه را به‌صورت مستقیم از مرکز توسعه‌دهنده اپل (Apple Developer Center) دانلود کنند. البته این نسخه‌ی بتای جدید برای گروه بتا تسترهای اپل نیز عرضه‌شده است.

لازم است بدانید که iOS ۱۱ تغییرات متفاوتی را در طراحی iOS به همراه خواهد داشت که از معروف‌ترین آن‌ها بخش کنترل قابل شخصی‌سازی و صفحه قفل جدید است که به ‌نوعی با مرکز اعلانات تلفیق ‌شده است. همچنین پرداخت‌های جفت به جفت اپل پی نیز در بخش نرم‌افزار ارسال پیام افزوده‌ شده است. به‌علاوه بخش نرم‌افزارهای سیری، تصاویر، نرم‌افزار دوربین و بسیاری از نرم‌افزارهای دیگر نیز ویژگی‌های جدیدی را در این نسخه از سیستم‌عامل محبوب iOS به دست آورده‌اند.

علاوه بر این، کیت واقعیت مجازی عرضه شده بر روی این سیستم‌عامل، توسعه‌دهندگان بسیار زیادی را به ساخت نرم‌افزارهای واقعیت افزوده برای iOS تشویق می‌کند.

همچنین به گفته برخی iOS ۱۱ را می‌توان بزرگ‌ترین به‌روزرسانی ارائه‌شده برای آیپد ها دانست که با قابلیت های ارائه‌شده در خود می‌تواند انجام وظایف چندگانه به‌صورت هم‌زمان را برای آیپد ها به همراه داشته باشد. از دیگر قابلیت های موجود بر روی iOS ۱۱ ارائه‌شده برای آیپد می‌توان از نرم‌افزار مدیریت فایل Files app برای مدیریت بهتر فایل‌ها، پشتیبانی بهتر از قلم اپل و قابلیت کشیدن فایل به مقصد و رها کردن آن جهت جا به جایی یاد کرد.

نحوه استفاده از آیپد به عنوان نمایشگر دوم مک بوک

این نسخه از سیستم‌عامل iOS ۱۱ هم‌اکنون برای توسعه‌دهندگان ثبت‌ شده و همچنین بتا تسترهای عمومی در دسترس خواهد بود و در ماه سپتامبر به همراه آیفون‌های جدید ارائه می‌شود. به‌این‌ترتیب روزبه‌روز به پایان فرایند آزمایش بتای این سیستم‌عامل نزدیک‌تر می‌شویم و تنها چند روز با ارائه نسخه نهایی آن فاصله داریم. البته با توجه به عرضه نسخه ۸ این سیستم عامل به‌صورت عمومی که به‌تازگی انجام شده است، می‌توان انتظار داشت که نسخه ۱۰ نیز مدتی بعد به‌صورت بتای عمومی به کاربران عرضه گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟