اخبار

زنگ جدید برای آیفون X

آیفون X

تابه‌حال چند کاربر آیفون را دیده‌اید که زنگ پیش‌فرض تلفن خود را عوض کنند؟ این زنگ محبوب علاوه بر این‌که نمادی از استفاده از آیفون است، برای بسیاری نماد لوکس گرایی و تجمل نیز به‌حساب می‌آید و به همین دلیل نیز افرادی که در نقطه مقابل قرار دارند و علاقه‌ای به آیفون ندارند، از شنیدن آن  در هر مکانی عذاب می‌کشند. به‌شخصه خیلی دوست دارم که در یکی از مراسم‌های اپل حاضر شوم و به‌عمد، زنگ آیفون را پخش‌کنم تا صدها نفر به سراغ همراه خود رفته و آن را چک کنند. حال به نظر می‌رسد که وقت عذابی جدید برای این افراد فرا رسیده است زیرا آیفون X به زنگ پیش‌فرض آیفون‌های قبلی مجهز نیست بلکه اپل برای آن یک نوای پیش‌فرض مجزا تعریف کرده است.

آهنگ آیفون برای بیش از یک دهه، زنگی به نام Marimba بود که مسلما هر یک از ما آن را میلیون‌ها بار شنیده‌ایم ولی اپل دوست دارد تا دهه دوم حیات آیفون را با صدایی دیگر همراه کند و به همین دلیل نیز آهنگ جدید یا شده برای آیفون  X در نظر گرفته شده است.

گیلرمو رامبو به‌عنوان یکی از توسعه‌دهندگان سیستم عامل iOS، به‌تازگی در توییتر از این زنگ جدید رونمایی کرده است. این نوای جدید Reflection نام دارد و برخلاف نام آن (Reflection به معنای انعکاس است) انعکاس دهنده هیچ چیز خاصی نیست.  این آهنگ نوعی از نواختن زیلوفون است که به اعتقاد تعدادی از کاربران، هر بار که آن را بشنوید احساس می‌کنیم که آخرالزمان فرا رسیده ست ولی به‌زودی باید به این زنگ عادت کنید چون تنها برای آیفون X عرضه شده است و به‌این‌ترتیب نمادی از افرادی خواهد بود که ۱۰۰۰ دلار برای تلفن همراه خودشان خرج کرده‌اند.

به‌شخصه همیشه پس از خرید یک تلفن همراه جدید، در اولین قدم، اقدام به تعویض زنگ پیش‌فرض می‌کنم تا در یک محیط بزرگ، با زنگ خوردن همراهم شاهد این نباشم که ده نفر دیگر نیز دست‌به‌جیب شده و همراه خود را چک می‌کنند. نظر شما دراین‌باره چیست و به نظرتان زنگ پیش‌فرض بهتر است یا باید زنگ همراه‌ها را شخصی‌سازی کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟