• خانه
  • اخبار
  • زنگ خطر برای هوادان اپل که رویای آیفون با صفحه ی sapphire دارند!!

زنگ خطر برای هوادان اپل که رویای آیفون با صفحه ی sapphire دارند!!

برای آن دسته ار هوادان اپل که رویای آیفونهایی با صفحه ی sapphire دارند ، liquidmetal میتواند یک زنگ خطر باشد !! 

قطعا اپل دوست دارد که خودش را در رقابت نگاه دارد ، و هواداران هم درباره ي حرکات بعدي کمپاني حدس ميزنند ، و از طرفي يکي از بهترين فريب هاي تجاري * سال گذشته اپل عقد قرار داد انحصاري بود براي يک آلياژ با نام تبليغاتي liquidmetal . خبر هاي اين قرار داد جرقه اي بود براي فانتزي محصولات اسطوره اي که با اين آلياژ خاص توسط اپل ساخته خواهند شد ، فکر هايي رويايي که ممکن است باز با سرمايه گذاري اخير اپل در پروژه sapphire تکرار شوند .
جار و جنجال تبليغاتيي که عاملش Liquidmetal بود!!

در سال 2010 اپل يک قرار 20 ميليون دلاري براي استفاده انحصاري از يک آلياژ بي شکل با ساختار اتمي بي همتا که ميتواند محصولاتي باريک تر ، روشن تر ، مقاوم در برابر سايش و فرسودگي توليد کند منعقد کرد . نام تبليغاتي اين آلياژ Liquidmetal بود و احتمالات اتفاقات ممکن بعد از این قرار داد شديدا هواداران اپل را هيجان زده کرد .

نتايج اين اتفاقات شايعات احمقانه ای بودکه در طي چهار سال اخير (2014-2010) ادامه داشتند ، ظهور پيدا کردند ، شايعاتي مثل : اپل در محصولاتش از Liquidmetal استفاده ميکند ، اين شايعات در مورد تمام محصولات اپل گسترش یافت محصولاتی با اندازه اي کوچک مثل ايفون يا بزرگ MacBook Pro هایی که کاملا از liquidmetal ساخته شده باشند !! امروزه هنوز حدس هايي وجود دارد که iPad Air يا iWatch داراي اسکلتی از liquiametal داشته باشند !

دیدن مطلب  فروش بیش از ۱۰ میلیون دستگاه Huawei P8lite در ۹ ماه

اما در حقيقت Liquidmetal بقدري خاص و گران هست که نميتوان توليداتي با چنين کميتي از liquidmetal داشت . و همچنين کار با آن نیز سخت است .

مخترع اين ماده به شخصه اين به موضوع به صورت برجسته اشاره کرده که براي اينکه اپل بتواند liquidmetal را در يک چنين مقياس بزرگي به کار ببرد نياز به سرمايه گذاري اي بالغ بر صدها ميليون دلار و همچنين زمان است .

اپل توانايي دوام اين آلياژ را با به کار بردن آن براي درست کردن ابزار خارج کردن سيمکارت براي iPhone 3GS تست کرده است ، اين بزرگ ترين مقياس به کار بردن اين آلياژ بوده که تا بحال آشکار شده است . اگر اپل آنرا در مقياس هاي بزرگتر هم به کار برده باشد به صورت مخفيانه بوده است .
ورود sipphire

برخلاف liquidmetal ، اپل ده ها میلیون از دستگاه هایی که در آنها از sapphire استفاده شده ، را به همه جا فرستاده است ، در حقیقت sapphire یک شیشه مقاوم دربرابر خراشیدگی جایگزین است . دکمه کوچک Home در پرچمدار این کمپانی iPhone 5s از sapphire ساخته شده است .

به علاوه لنز دوربین کوچک تر در iPhone 5s و iPhone 5c از کریستال sapphire ساخته شده است ، که این اقدام جهت مطمئن شدن از این مورد بوده است که خراشیدگی هایی که بالقوه احتمال وقوعشان هست دوربین یکی از این اسمارت فون ها را خراب نمیکند !

مطلب پیشنهادی