سامانه اطلاع از وضعیت پوشش شبکه ایرانسل گسترش یافت

480
۲۰ اسفند ۱۳۹۶
سامانه اطلاع از وضعیت پوشش شبکه ایرانسل گسترش یافت

سامانه اطلاع‌رسانی وضعیت پوشش شبکه برای مشترکان ایرانسل (#۲۰*) با اضافه شدن امکاناتی نظیر ثبت درخواست تعویض سیم‌کارت ۳G به ۴G، آگاهی‌یابی از نسل پشتیبانی‌کننده سیم‌کارت و گوشی همراه مشترکان گسترش پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، سامانه #۲۰* علاوه بر ارائه اطلاعات بالاترین پوشش منطقه (۴G-3G-2G و TD LTE)، بالاترین نوع اینترنتی که گوشی تلفن همراه مشترک پشتیبانی می‌کند و نوع سیم‌کارت مشترک را اعلام کرده، امکان ثبت درخواست تعویض سیم کارت را در دسترس قرار می‌دهد.

مشترکانی که سیم‌کارتشان از نسل ۳  (۳G) پشتیبانی می‌کند می‌توانند با استفاده از سامانه #۲۰*  درخواست تعویض سیم‌کارت قدیمی خود با سیم‌کارت پشتیبانی کننده از نسل چهار یا  ۴G را ثبت کنند.

ایرانسل پس از اخذ پروانه رسمی ارتقای شبکه به نسل‌های سوم، چهارم و بالاتر تلفن همراه، شبکه نسل چهارم (۴G/LTE) را به عنوان آخرین نسل فناوری ارتباط حال حاضر دنیا، برای نخستین بار در ایران، در آبان ماه سال ۹۳ در مشهد مقدس راه‌اندازی کرد. هم اکنون و پس از گذشت بیش از ۳ سال، بیش از ۲هزار و ۲۲۰ شهر، دهستان و جاده تحت پوشش شبکه نسل چهارم (۴G/LTE) ایرانسل قرار دارند. این عدد برای مناطق تحت پوشش نسل سوم (۳G) به بیش از ۳ هزار شهر، دهستان و جاده رسیده است.

بزرگترین اپراتور دیتای کشور، ایرانسل، به عنوان نخستین توسعه دهنده شبکه نسل ۴٫۵  یا ۴G+/ LTE Advanced تا کنون در بیش از ۳۹۰ شهر اقدام به ارائه این نسل از خدمات خود کرده است.

ایرانسل همچنین پس از اخذ پروانه بهره‌برداری سراسری از شبکه اینترنت پرسرعت ثابت بدون محدودیت در فناوری در شهریورماه ۱۳۹۴، برای نخستین بار در ایران، مردادماه ۱۳۹۵ شبکه نسل چهارم اینترنت پهن باند ثابت کشور را در مشهد مقدس به بهره برداری رساند. از آغاز بهره برداری این شبکه تاکنون بیش از ۱۴۵ شهر تحت پوشش اینترنت نسل چهار ثابت TD-LTE قرار دارند.

آمار استفاده ایرانیها از اینترنت موبایل: مصرف ۳۸۷ ترابایت در یکسال

همچنین ایرانسل به منظور دسترسی گسترده‌تر به خدمات LTE، مودم‌های باندپهن همراه با قابلیت پشتیبانی از فناوری‌های GPRS، EDGE، ۳G ، ۴G ، ۴٫۵G و TD-LTE را نیز ارائه کرده است.

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی