اخبار

سامسونگ از حسگرهای تصویر جدید خود رونمایی کرد

حسگرهای تصویر سامسونگ

کمپانی سامسونگ به‌تازگی از حسگرهای تصویر جدید خود رونمایی کرد. این دو حسگر جدید به نسبت نسخه‌های قبلی خود نازک‌تر بوده و برای استفاده دز صفحه‌نمایش‌های بزرگ و بدون کناره تلفن‌های همراه هوشمند طراحی‌شده‌اند. این حسگرهای جدید درواقع شامل حسگر ۱٫۲۸ میلی‌متری ۱۲ مگاپیکسلی نیز نسخه بیش‌ازحد کوچک ۰٫۹ میکرومتری و ۲۴ پیکسلی مجهز به فناوری Tetracell هستند.

این دو حسگر تصویر که تحت عنوان برند ISOCELL عرضه‌شده‌اند درواقع بر اساس صفات اصلی خود در چهار دسته ویژه‌ی سریع، نازک، شفاف و دوقلو دسته‌بندی می‌شوند . با افزایش درخواست درزمینهٔ تلفن‌های همراه هوشمند نازک‌تر، حسگرهای تصویر جدید سامسونگ نیز دربسته‌های کوچک‌تر و با رزولوشن بالاتر عرضه می‌شوند.

حسگر Dual Pixel ISOCELL Fast 2L9   سرعت بیسار زیاد و فوکوس خودکار را در سایزهای پیکسلی کاهش‌یافته ممکن می‌سازد و به همین ترتیب نیز سامسونگ اندازه پیکسل را از ۱٫۴ میکرومتر بر روی حسگرهای قبلی به ۱٫۲۸ میکرومتر بر روی این حسگر کاهش داده است. همچنین سایز پیکسلی کوچک‌تر این ساز قرارگیری آن در دوربین‌های نازک‌تر را نیز ممکن می‌سازد و همین امر نیز موجب کوچک‌تر شدن اندازه کلی دوربین‌ها می‌شود.

حسگر دوم سامسونگ که ISOCELL Slim 2X7 است اولین حسگری است سایز پیکسلی آن کمتر از ۱٫۰ میکرومتر است. علاوه بر این، حسگر یادشده می‌تواند تصاویر را بارنگ واقعی آن‌ها و با نویز بسیار کم به ثبت برساند. اندازه کوچک این حسگر نیز موجب شده است تا حسگرهای تصویر ۲۴ مگاپیکسلی در دوربین نازک‌تر قرار بگیرند.

همچنین سامسونگ در آخر اعلام کرده است که بررسی‌ها و تحقیقات این کمپانی در رابطه با حسگرهای یادشده همچنان ادامه دارد و به این صورت می‌توان در آینده‌ای نزدیک شاهد پیشرفت‌های زیادی در این زمینه بود. با این وجود زمان‌بندی مناسبی برای عرضه این محصول مشخص نشده است. به‌این‌ترتیب باید منتظر ماند تا این شرکت برنامه‌های دقیق‌تر خود را برای آینده اعلام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا