سامسونگ به‌عنوان تنها تأمین‌کننده پنل های OLED اپل شناخته شد

پنل های OLED سامسونگ برای اپل

پنل های OLED سامسونگ برای اپل

یکی از مهم‌ترین اجزا تلفن همراه هوشمند جدید اپل را می‌توان صفحه‌نمایش آن دانست که به‌احتمال بسیار زیاد از فناوری جدید پنل های OLEDپشتیبانی می‌کند.این در حالی است که تنها کمپانی‌ای که می‌تواند این صفحه‌نمایش‌ها را در شمار بسیار زیاد تولید کند بزرگ‌ترین رقیب این شرکت یعنی سامسونگ است.

از طرفی کمپانی اپل به میلیون‌ها صفحه‌نمایش و پنل های OLED نیاز دارد و بر اساس پیش‌بینی‌های جدید ۴۵ تا ۵۰ میلیون آیفون مجهز به صفحه‌نمایش OLED در سال آینده میلادی تولید خواهد شد. از سوی دیگر کمپانی سامسونگ نیز تنها شرکتی است که نه‌تنها به تولید صفحه‌نمایش و پنل های لمسی OLED می‌پردازد، بلکه آن‌ها را با قطعات دیگر کمپانی‌ها نیز ترکیب کرده و برای مونتاژ نهایی به شرکت فاکسکان (Foxconn) ارسال می‌کند.

این امر برای سامسونگ به‌عنوان تنها تأمین‌کننده صفحه‌نمایش آیفون مسئولیت بسیار بزرگی است و هرگونه کم‌کاری از سوی این کمپانی می‌تواند بر روی در دسترس بودن آیفون تأثیر منفی بگذارد. همچنین هم‌اکنون نیز اخطارهایی درباره کمبود قطعات آیفون ۸ در پاییز امسال داده‌شده است.

همان‌طور که می‌دانید کمپانی اپل تنها چند روز دیگر از آیفون‌های جدید خود رونمایی می‌کند که به‌غیراز پرچم‌دار آن‌ها یعنی آیفون ۸، آیفون‌های دیگر از صفحه‌نمایش OLED پشتیبانی نکرده و به همان صفحه‌نمایش‌های LCD سابق تکیه‌دارند اما از ویژگی‌های جدیدی نظیر شارژ سریع پشتیبانی می‌کنند.

بااین‌حال بسیاری از کاربران اپل ترجیح می‌دهند که از دستگاهی استفاده بکنند که از فناوری صفحه‌نمایش OLED پشتیبانی بکند. زیرا نه‌تنها کیفیت تصاویر ارائه‌شده در این نوع صفحه‌نمایش بسیار بهتر است، بلکه باقابلیت‌های خود می‌تواند درصد بیشتری از تلفن همراه را به خود اختصاص بدهد و درواقع نسبت صفحه‌نمایش به بدنه دستگاه را بیشتر بکند. از دیگر ویژگی‌های ارائه‌شده برای صفحه‌نمایش‌های مجهز به فناوری پنل های OLED می‌توان به دوربین سه‌بعدی جلوی دستگاه اشاره کرد که به‌احتمال‌زیاد می‌تواند با اسکن چهره کاربر به باز کردن قفل دستگاه بپردازد.

گلکسی نوت 10 و گلکسی A90 به پشتیبانی از ARCore می پردازند

به‌این‌ترتیب این بار کمپانی اپل به‌نوعی با انحصارگری سامسونگی مواجه شده است که حتی اگر بخواهد نیز نمی‌تواند صفحه‌نمایش‌های OLED چندین دستگاه اپل را به‌صورت هم‌زمان تأمین کند.به‌این‌ترتیب باید دید که تصمیم اپل دراین‌باره چه خواهد بود و چه واکنشی به شرایط پیش روی نشان خواهد داد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی