• خانه
  • اخبار
  • سامسونگ تولید پردازنده های خود را افزایش می دهد
پردازنده

سامسونگ تولید پردازنده های خود را افزایش می دهد

سامسونگ به دنبال افزایش تولید پردازنده های اختصاصی خود است. این شرکت به‌منظور دست‌یابی به هدف یادشده، حدود ۲۰۰ کارمند جدید به بخش تولید لوازم الکترونیکی خود اضافه کرده تا این افراد با تمرکزی بیشتر در بخش تولید تراشه‌ی پردازشی (SoC) این شرکت فعالیت کنند. انتظار می‌رود ارزش بازار تراشه‌ی پردازشی تا سال ۲۰۲۰ به رقم قابل توجه ۳۰۰ میلیارد دلار برسد.

این شرکت در بخش تولیدات نیمه هادی دارای سه بخش فبلس، ریخته‌گری و حافظه است. جداسازی دو بخش فبلس و ریخته‌گری باعث می‌شود تولید چیپ‌ست‌ در بخش ریخته‌گری انجام شود و بدین طریق مشتریان اعتماد بیشتری به تراشه‌های ساخت سامسونگ خواهند داشت. علاوه بر این، غول فناوری کره‌ای اولین تراشه‌ی پردازشی موبایلی ۱۰ نانومتری را معرفی کرده است و قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۰ تولید چیپ‌ست‌ ۴ نانومتری را نیز آغاز کند.

چیزی که واضحا مشخص است سامسونگ به دنبال استخدام ۱۰۰۰ کارمند جدید و جداسازی دو بخش فبلس و ریخته گری می باشد. دلیل این اقدام سامسونگ، دید روشنی است که این شرکت در مورد آینده‌ی صنعت تولید تراشه‌ی موبایل دارد. بر اساس گزارشی که توسط گارتنر منتشر شده است، بازار جهانی صنایع نیمه‌هادی در سال گذشته به ارزشی معادل ۳۴۳.۵ میلیارد دلار رسید که از این مبلغ، ۲۳ و ۷۷ درصد به ترتیب مربوط به حافظه‌ و تراشه‌ی پردازشی بوده است.

 

مطلب پیشنهادی