سامسونگ روی چیپ 5 نانومتری کار می کند

31 فروردین 1398

براساس گفته‌های کمپانی سامسونگ از سال آینده تولید چیپست‌های 5 نانومتری برای گوشی‌های هوشمند و سایر گجت‌ها آغاز خواهد شد اکنون نیز این کمپانی درحال بررسی و نمونه‌برداری از این چیپست‌های جدید است. طراحی و تولید چیپست‌های 5 نانومتری مزایا و ویژگی‌های زیادی را در بردارد که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و قابلیت‌های این است که این نوع چیپست‌ها موجب صرفه‌جویی 20 درصدی در مصرف انرژی و همچنین افزایش 10 درصدی کارایی خواهند شد.

جالب است بدانید که مقیاس چیپست‌های 5 نانومتری آنقدر کوچک است که تعداد 2000 واحد از آن‌ها را می‌توان در عرض یک تار مو قرار داد. فناوری EUV در ساخت چیپست‌های 5 نانومتری نیز کاربرد داشته است چراکه از این فناوری در ساخت این چیپست‌ها استفاده کرده‌اند.

به‌نظر می‌رسد که استفاده از فناوری EUV در ساخت چیپست‌های 5 نانومتری هم کار بسیار مشکلی بوده است و هم اینکه هزینه زیادی را برای کمپانی سامسونگ در برداشته است چراکه کمپانی سامسونگ در همین اواخر اعلام کرد که برای تولید چیپست‌های 7 نانومتری، 6 میلیارد دلار هزینه کرده است. علاوه‌بر این کمپانی سامسونگ اشاره کرده است که تا سال 2020 به فناوری تولید چیپست‌های 5، 7 و 3 نانومتری دست خواهد یافت.

به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا شرکت سامسونگ اطلاعات دقیقی دردسترس قرار دهد.


بیشتر بخوانید

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی