اخبار

پرچمداران سری P هوآوی برای نخستین بار با HarmonyOS به طور پیش فرض همراهند

یک حساب Weibo که اکنون پاک شده است، آشکار کرده که هوآوی P50 دوره آزمایش HarmonyOS 2.0 Beta 2 را به پایان رسانده و به Beta 3 منتقل شد. P50 اولین تلفن هوشمندی است که از قبل با سیستم عامل پیش فرض HarmonyOS همراه می‌شود.

این اولین تلفن هوشمندی نخواهد بود که سیستم عامل داخلی هواوی را اجرا می‌کند، البته چندین پرچمدار قدیمی نیز از نسخه‌های بتا استفاده کردند. قسمت جالب این است که سری P50 از اندروید به طور کامل فاصله گرفته و به سیستم عامل هوآوی می‌آیند.

سری P هوآوی نسل جدید با سیستم عاملی متفاوت

در مورد دستگاه‌های موجود، انتظار می‌رود که مهاجرت گسترده به HarmonyOS در ماه آوریل آغاز شود و گوشی‌های پیشرفته هواوی پیشگام باشند. مدیران هواوی انتظار دارند که هارمونی تا پایان سال 300-400 میلیون دستگاه را دربرگیرد.

در آماده سازی برای این انتقال گسترده، این شرکت چینی در حال گسترش خدمات جایگزین خود است. این کار با تبدیل شدن تمامی اکوسیستم نرم افزاری پیش فرض به آن چه که هواوی توسعه داده، انجا می‌گیرد. این حرکت شرکت هوآوی نشان می‌دهد بزودی بیشتر گوشی‌های هوشمند برند مورد اشاره با هارمونی همراه می‌شوند و باید انتظار داشت که پیشرفت بسیاری در این سیستم عامل شاهد باشیم.

این سیستم عامل نخستین بار در سال 2019 معرفی شد و اکنون در میلیون‌ها دستگاه هوآوی تعبیه شده و بزودی نیز بر تعداد آن افزوده می‌شود.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا