سواچ پتنت‌های مرتبط با ساعت‌های هوشمند را ثبت کرده است

24 آذر 1394

در شرایطی که تولیدکنندگان ساعت‌های کلاسیک نیز مانند تگ‌هوئر به تولید ساعت‌های (تقریبا) هوشمند روی آورده‌اند شرکت سوئیسی مشهور سواچ ظاهراً در این زمینه فعالیتی انجام نمی‌دهد. اما اخیراً طبق گزارش بلومبرگ مشخص شده این شرکت پتنت‌های زیادی در مورد این ساعت‌ها جمع‌آوری کرده تا حضوری قدرتمند داشته باشد.

همان‌طور که می‌دانید چندی پیش Tag Heuer با همکاری شرکت اینتل ساعت هوشمند خود را تحت نام Connected عرضه کرد. تگ‌هوئر از آن‌جایی که پتنت‌ها و فناوری تولید ساعت‌های هوشمند را در دست نداشت مجبور شد تا برای این کار با شرکت اینتل همکاری کند اما ظاهراً و به اعتقاد بلومبرگ سواچ برنامه بهتری دارد. طبق گزارش بلومبرگ سواچ تعداد ۱۷۳ پتنت مختلف در زمینه فناوری‌های ساعت‌های هوشمند را جمع‌آوری کرده است که برخی از آن‌ها مربوط به حسگرهای مجاورت و همچنین باتری‌های با قابلیت تبادل اطلاعات هستند. به این ترتیب به گفته منابع این شرکت به اندازه کافی دارایی معنوی و فناوری دارد که بتواند بدون همکاری با دیگران خودش دست به تولید و عرضه ساعت هوشمند بزند.

در صنعت گوشی‌های هوشمند این دارایی معنوی و پتنت‌هاست که حرف اول را در سودآوری می‌زند؛ همان‌طور که مایکروسافت درآمد بیشتری از گوشی‌های اندرویدی نسبت به فروش ایکس‌باکس کسب می‌کند! این شرکت به ازای هر گوشی اندرویدی تولید شده از سازندگان هزینه‌ای بابت نقض پتنت‌ها دریافت می‌کند. به این ترتیب اگر سواچ بتواند با تکیه به گنجینه پتنت‌های خود ساعت هوشمند عرضه کند مسلماً سود بیشتری نسبت به رقبا به جیب خواهد زد

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی