سودرسانی ۵۰ میلیارد دلاری به توسعه دهندگان اکوسیستم اپل

25 خرداد 1395

کنفرانس توسعه دهندگان اپل بالاخره آغاز شد. تیم کوک با تمجید از اکوسیستم اپل اعلام کرد که این کمپانی تا به حال ۵۰ میلیارد دلار برای توسعه دهندگان خود سودرسانی داشته است و قصد دارد قدرتمندتر از همیشه به کار خود در توسعه پلتفرم‌هایش ادامه دهد.

کنفرانس توسعه دهندگان اپل (WWDC 2016) در حال برگزاری است و نخستین شخصی که به روی سن سالن آمد کسی جز تیم کوک مدیرعامل این کمپانی نبود. وی در ابتدا به جهت فاجعه تروریستی اورلاندو ابراز تأسف کرد.

 

اکوسیستم اپل

بیست و هفتمین کنفرانس توسعه دهندگان اپل از سال ۱۹۸۳ میلادی تا به حال تمرکز بیشتر اپل را بر روی برقراری تعامل بین پلتفرم‌های مختلف آن با یکدیگر، شبکه، لذت از دستگاه‌ها و همچنین معرفی بیش از هزاران مهندس این کمپانی انجام گرفته است. تیم کوک با اعلام فعالیت‌های توسعه دهندگان در سال گذشته خبر از قرار داشتن اکوسیستم اپل در یک شرایط خوب می‌دهد.

  • ۱۳ میلیون توسعه دهنده در حال کار بر روی توسعه اپلیکیشن‌های اپل هستند
  • ۲ میلیون نفر از کل ۱۳ میلیون توسعه دهنده تنها طی سال گذشته به جمع توسعه دهندگان اپل پیوسته‌اند
  • توسعه دهندگان اپل در بیش از ۷۴ کشور دنیا مشغول فعالیت هستند.

وی در ادامه اطلاعات جالبی را در خصوص فروشگاه اپلیکیشن‌های اپل (App Store) بیان کرد:

اپ استور ۸ سال پیش با تنها ۵۰۰ اپلیکیشن آغاز به کار کرد و حالا این فروشگاه میزبان بیش از ۲ میلیون اپلیکیشن است. جالب اینجاست که تا به امروز ۱۳۰ میلیارد بار اپلیکیشن‌های اپ استور دانلود شده‌اند و اگر به‌صورت میانگین بخواهیم حساب کنیم، سالانه بیش از ۱۶ میلیارد دانلود در سطح این فروشگاه انجام می‌گیرد. اپل تا به حال حدود ۵۰ میلیارد دلار را به توسعه دهندگان خود پرداخت کرده است.

عمر باتری آیفون ۷ هم تیتر رسانه ها شد !

تیم کوک در قسمت پایانی سخنرانی خودش یکی از مهم‌ترین دلایل علاقه توسعه دهندگان به اپل را پرداخت هزینه‌ توسط کاربران پلتفرم iOS نسبت به اندروید دانست.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی