اخبار

سونی اطلاعات منتشر شده از گوشی اکسپریا ایکس پریمیوم را رد کرد

آیا گوشی اکسپریا ایکس پریمیوم را به خاطر دارید؟ گوشی که گفته شده بود قرار است جانشین گوشی اکسپریا زد ۵ پریمیوم باشد و از صفحه‌ی HDR بهره ببرد مشخص شده است که وجود خارجی نداشته و توسط شعبه تایوانی سونی موبایل رد شده است.

سونی از سه گوشی خود در رویداد بزرگ کنگره جهانی موبایل رونمایی کرد که در حقیقت جانشین سری زد هستند. این گوشی که اکسپریا ایکس (Xperia X)، اکسپریا ایکس ای (Xperia XA) و اکسپریا ایکس پرفورمنس (Xperia X Performance) هستند گویا مدل چهارمی نخواهند داشت.

گفته شده بود که گوشی اکسپریا ایکس پریمیوم قرار است برای اولین بار میان گوشی‌های هوشمند از صفحه‌ی HDR بهره ببرد که قادر است تصاویری با ۱٫۰۷ میلیارد رنگ را نمایش دهد و این در حالی است که اکثر صفحه‌نمایش‌هایی که در گوشی‌های مدرن مشاهده می‌کنیم تنها قادر به نمایش ۱۶٫۸ میلیون رنگ هستند.

صفحه گوشی اکسپریا ایکس پریمیوم (Xperia X Premium) قرار بود دارای رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی، نرخ کنتراست ۲۰۰۰:۱ و میزان روشنایی ۱۳۰۰ نیت داشته باشد که تقریبا دو برابر توانایی پنلی است که در گلکسی اس ۷ اج به کار رفته است.

البته تمامی این گفته‌ها به‌قدری زیبا و دلچسب بودند که کمی رنگ و بوی واقعیت را از دست دادند و همین سبب شد تا شک و کنجکاوی رسانه‌ها نیز در مورد صحت این خبر و وجود چنین گوشی دو چندان شود.

تا اینکه شعبه تایوان سونی موبایل با تماسی که به فروم ePrice در تایوان داشته است وجود این گوشی را رد کرد و به شایعات پیرامون موبایل اکسپریا ایکس پریمیوم خاتمه داد.

البته آنچه در مورد این گوشی گفته شده این است که اطلاعات درز شده صحت ندارند و در مورد این‌که چنین گوشی وجود ندارد و یا در دست ساخت نیست صحبتی به میان نیامده است و همین امر سبب می‌شود تا هنوز کور سوی امیدی به اینکه در آینده خبرهای بیشتری از محصول خواهیم شنید داشته باشیم.

با این وجود می‌توان احتمال داد که چنین گوشی در دست ساخت است اما از مشخصاتی که گفته شده بهره نخواهد برد. در نهایت باید صبر کرد و دید که آیا اخبار بیشتری در مورد این گوشی منتشر خواهد شد یا گفته‌های شعبه تایوان سونی موبایل به شایعات خاتمه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا