اخبار گوناگونبازی های کامپیوتری

سونی 7.8 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 فروخت

نسل نهم کنسول سونی با موفقیت‌هایی آغاز شد و حال طبق اعلامیه تازه انتشاریافته از سوی شرکت ژاپنی، پلی استیشن 5 توانست در طی چند ماه گذشته، به فروش 7.5 میلیون نسخه‌ای دست یابد.

برند پلی استیشن برای سونی موفقیت بسیاری در پی داشت و پیش بینی می‌شود پلی استیشن 5 هم چنین گزینه‌ای باشد. به طور متوسط سونی از زمان لانچ موفق شد هر ماه 1 میلیون واحد این کنسول را به فروش برساند.

در سوی دیگر مجموع فروش پلی استیشن 4 هم به 115 میلیون یا نزدیک به 116 میلیون رسیده است. بنابراین به نظر می‌رسد پلی استیشن 5 بتواند در این راه همانند پلی استیشن 4 باشد.

گذشته از آن کنسول نینتندو سوییچ هم طی مدت زمان عرضه فروش 80 میلیون واحدی داشته است. متاسفانه مایکروسافت تاکنون میزان فروش سری ایکس باکس سری را اعلام نکرده و مشخص نیست آیا در این نسل می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد یا خیر.

سونی در تلاش است با عرضه انحصاری‌های بزرگ میزان فروش کنسول نسل نهمی خود را افزایش دهد و با توجه به طراحی جذاب و مشخصات کلیدی برجسته، عجیب نیست شاهد موفقیت بی بدیل پلی استیشن 5 باشیم.

ناگفته نماند این کنسول در بهار 2020 رونمایی شد و عرضه آن در اواخر سال 2020 انجام گرفت. این دستگاه با قیمت 499 دلار قابل تهیه بوده و قیمتی مشابه کنسول رقیب ایکس باکس سری ایکس دارد.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا