سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل فقط ۱۰٫۹ درصد از کل بازار ویندوزفون را در اختیار دارد

06 تیر 1395

مایکروسافت از زمان انتشار ویندوز ۱۰ موبایل رشد بسیاری داشته است و باتوجه به اطلاعات جدید منتشر شده از سوی AdDuplex ویندوز ۱۰ موبایل اکنون ۱۱% از کل بازار ویندوزفون را در اختیار گرفته است، این آمار تا ماه ژوئن بوده و نشان می‌دهد که از ماه می تنها ۰٫۵ درصد به سهام سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل اضافه شده است.

AdDuplex گزارش‌های جالبی را درباره کل سیستم‌عامل ویندوزفون منتشر کرده است که به سهام کلی ویندوز ۱۰ موبایل در ابتدای مطلب اشاره کردیم. باتوجه به این گزارش‌های ویندوزفون ۸٫۱ بیشترین سهم بازار دستگاه‌های همراه ویندوزی را دارد که تقریبا برابر با ۷۸٫۸ درصد از سهام کلی بازار است. همچنین مدل‌های قدیمی ویندوزفون یعنی دستگاه‌هایی که مجهز به سیستم‌عامل ویندوزفون ۸ به پایین هستند برابر با ۷٫۴ درصد است. علاوه بر این ۲٫۹ درصد از آمار منتشر شده را ویندوزفون ۷ تشکیل می‌دهد.

باتوجه به خبرهای جدید حدود ۷۵ درصد از این آمار منتشر شده، متعلق به دستگاه‌هایی است که آپدیت ویندوزفون را دریافت کرده‌اند و شامل دستگاه‌های جدید خریداری شده نمی‌شوند. اگر شما سهام کل ویندزوفون را در بازار موبایل بین ۱ تا ۳ درصد در نظر بگیرید، ویندوز ۱۰ موبایل آمار و ارقام بسیار ناچیزی است دارد و مانند یک بازیکن در یک بازی است.

در ادامه گزارش‌های AdDuplex به سهام سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ بر اساس مدل‌های گوشی اشاره شده است که نشان می‌دهد تا ۹۸٫۷۴ درصد از آن متعلق به دستگاه‌های بومی ( مایکروسافت/نوکیا ) بوده که آپدیت نهایی را دریافت کرده‌اند و همچنین ۰٫۵۱ درصد از آن آلکاتل OneTouch، به دنبال آن ۰٫۱۹ درصد از آن متعلق به اچ تی سی و ۰٫۱۵ درصد آن متعلق به BLU است. بر اساس ادامه آمار گوشی هوشمند لومیا ۵۳۵ تقریبا ۱۳٫۴ درصد از سهام کل بازار ویندوزفون را دارد، علاوه بر این آمار لومیا ۶۴۰ تقریبا ۱۱٫۹ درصد از کل سهام بازار ویندوز ۱۰ موبایل است.

شیائومی با خرید ۱۵۰۰ پتنت مایکروسافت به فکر ورود پرقدرت به بازارهای جهانی است

آمار دقیق‌تر منتشر شده در تصاویر زیر پیدا است که در آن هم به سهام ویندوز ۱۰ موبایل در بازار موبایل اشاره شده و هم آمار و ارقام تمامی مدل‌ها در آن پیدا است. به هر حال مایکروسافت سهم بالایی را در بازار موبایل ندارد و با وجود سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ باید در آینده رشد بسیاری داشته باشد.

 

سیستم‌عامل ویندوز 10

سیستم‌عامل ویندوز 10

سیستم‌عامل ویندوز 10

منبع:phonearena

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی