اخبار

سیستم عامل ARK OS در نزدیکی معرفی

شرکت هواوی از خیلی وقت پیش مصمم به عرضه سیستم عامل خود بود و نشان داده که در این مسیر نیز اقداماتی کرده است. شرکت گوگل همراستا با سیاست های دولت آمریکا، شرکت هواوی را تحریم کرد. شرکت گوکل پلی استور خود را برای هواوی ممنوع کرد. شاید به این دلیل هواوی نیز تصمیم به ایجاد سیستم عامل خود گرفته است. البته تحریم های آمریکا به مدت 90 روز به تعویق و تاخیر افتاده است.

شرکت هواوی اخیرا برندهایی با عناوین ARK OS، هواوی ARK، ark OS در اتحادیه اروپا ثبت کرده است. شاید نام رقیب اندروید و ویندوز در میان یکی از این نام ها باشد. البته قضاوت کردن از همین الان زود است ولی آن چه که مشخص است برند ARK OS نسبت به HongMeng OS خوشایندتر است و شاید نام سیستم عامل هواوی باشد.

احتمال دارد که شرکت هواوی دو سیستم عامل مختلف را عرضه کند. بنابراین کاربران چینی با سیستم عامل Hong Meng کارکرده و Ark برای مناطق دیگری از کره زمین عرضه شود. البته شرکت هواوی جزئیات دقیق این سیستم عامل ها را منتشر نکرده ولی مشخص است که شرکت هواوی دوست دارد که در زمینه اندروید هم کار کند. معرفی سیستم عامل هواوی در راستای تحریم های آمریکاست. البته شرکت هواوی هرگز نباید دو سیستم عامل مختلف را عرضه کند. باید شرکت هواوی سیستم عامل خود را بهینه کند تا کاربران ویندوز و اندروید هم بتوانند از آن استفاده کنند. شرکت هواوی در تلاش است تا سیستم عامل خود را هر چه زودتر ارائه کند.

معرفی سیستم عاملی که در ابهام قرار دارد

بعد از تحریم های آمریکا و همراهی چند شرکت آمریکا مانند گوگل، کوالکام و چند شرکت دیگر، شرکت هواوی دست به اقداماتی زده است تا خود را از بند تحریم های سخت و شکننده برهاند و بتواند دوباره وارد دنیای تجارت و کار شود و در همین زمینه با چند شرکت نرم افزاری مذاکرده تا بتواند جایگزینی را برای گوگل پلی استور یافته و حتی جهت پرکردن خلاء رم گوشی، نیز کارهایی را شروع کرده چرا که انجمن ‌SD انجمن آمریکایی است این شرکت را تحریم کرده و رم های خود را در اختیار شرکت هواوی نخواهد گذاشت

انتظار می رود که شرکت هواوی اقدامات دیگری را جهت وارد شدن به دنیای تجارت انجام دهد، معرفی سیستم عامل مختص شرکت هواوی نیز در این راستاست و دوست دارد که به طور مستقل وارد عمل شده و کاربران خود را با نرم افزارهای خود شگفت زده کند.

البته کارها و اقدامات هواوی موثر بوده و توانسته تا از فشار تحریم ها بکاهد. البته شرکت هواوی باید از خیلی وقت پیش تصمیم می گرفت تا به شرکت های آمریکایی وابسته نباشد ولی با این وجود بازهم دیر نشده و می تواند با گام های کوچک و موثر مسیر خوشایندی را برای استقلال خود رقم بزند و خود به عنوان یک شرکت مستقل کار کند و دیگر به شرکت های آمریکایی وابسته نباشد.


بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا