اخبار

سیستم عامل Aurora هواوی قوی تر از اندروید

شرکت هواوی درصدد ایجاد یک سیستم عامل برای گوشی های خود است. شاید سیستم عامل Aurora را برای خود انتخاب کرده و از آن استفاده کند. اگرچه شرکت هواوی به دنبال یک سیستم عامل اختصاصی برای خود باشد ولی دوست دارد که از سیستم عامل دیگری هم استفاده کند. شاید سیستم عامل Sailfish در محصولات بعدی هواوی مورد استفاده قرار گیرد و سیستم عامل Aurora OS را به عنوان یک سیستم عامل منحصر به فرد برای خود برگزیند. شرکت هواوی و دولت روسیه قرار است که در زمینه کامپیوتر و امور دیجیتال باهم همکاری کنند. سیستم عامل  Aurora OS به یک تاجر موفق روسی تعلق دارد.

سیستم عامل Sailfish، برای لینوکس ایجاد شده و یک رقیب تمام عیار برای اندروید و iOS محسوب می شود. سیستم عامل MeeGO یک محصول از توسعه دهندگانی است که این سیستم عامل جدید را ایجاد  کرده اند. سیستم عامل Sailfish OS  روی چهار خروجی نصب شده است و کاربران گوشی های سونی اکسپریا X، XA2, XA2Plus, XA2  نیز می توانند این سیستم عامل را روی گوشی های خود نصب کنند.

این سیستم عامل متن باز بوده و کاربران و توسعه دهندگان می توانند تغییرات دلخواه خود را روی آن اعمال کنند. با سیستم عامل اندروید سازگار است و رابط کاربری این سیستم در آن تعریف شده است. امنیت سیستم عامل تضمین شده است و Jolla تنها برای سرویس های خود از اطلاعات کاربران استفاده می کند. بنابراین این اطلاعات حفظ شده و هرگز در اختیار شرکت های دیگری قرار نمی گیرد. ثبت سیستم عامل Sailfish برای شرکت هواوی یک حرکت مثبت و سازنده تلقی می شود و شرکت نسبت به راه اندازی سیستم عامل دیگر لازم نیست که هزینه های زیادی را متقبل شود و حتی می تواند برای سیستم عامل Aurora OS  می تواند یک اپ استور اختصاصی و جداگانه ای را طراحی کند.

مشخص است که هواوی در جهت ایجاد یک سیستم عامل برای خود گام هایی را برداشته و این که این گام ها تا چه حد می توانند هواوی را به اهداف خود نزدیک کنند به تلاش و کوشش های بعدی این شرکت بستگی دارد. تحریم شرکت هواوی توسط دولت و شرکت های آمریکایی موجب شد تا این شرکت جهت حفظ خود در بازار تجارت دست به اقداماتی بزند و همین اقدامات موجب شد تا بتواند سیستم عاملی را طراحی کند و به هیچ شرکت دیگری وابسته نباشد.

هواوی دوست دارد که برای خود یک سیستم عامل اختصاصی و منحصر به فردی را طراحی و توسعه دهد که شرکت و دولت دیگری هرگز قادر به تحریم او نباشند و بنابراین به مهندسان خود دستور داده تا سیستم عامل منحصر به فردی را ایجاد کنند که نظیر ندارد و حتی به شرکت های آمریکایی نیز وابسته نیست.

سیستم عامل Aurora OS  تا ماه آینده منتشر نخواهد شد و حتی این سیستم عامل جدید ممکن است برای شرکت های دیگر، چالش هایی را ایجاد کند که آن ها مجبور با سازگار کردن خود با شرکت هواوی بر آیند. بهرحال آینده نامعلوم است و شرکت هواوی در جهت استقلال خود با دشواری هایی روبرو خواهد شد.بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا