• خانه
  • اخبار
  • شارژ سه‌بعدی برنامه بزرگ بعدی اپل خواهد بود
شارژ سه‌بعدی

شارژ سه‌بعدی برنامه بزرگ بعدی اپل خواهد بود

شارژ سه‌بعدی

اپل ارائه قابلیت‌های بسیار زیاد و متنوعی را برای آیفون ۸ را وعده داده است. یکی از اصلی‌ترین این قابلیت‌ها مربوط به پشتیبانی این دستگاه از فناوری شارژ سه‌بعدی است. با این وجود به نظر می رسد که پیاده‌سازی ایده شارژ بی‌سیم توسط کمپانی اپل بسیاری از متخصصان را نومید کرده است و این قابلیت در عمل بسیار متفاوت‌تر از چیزی است که اپل در طرح‌های مفهومی ارائه شده از فناوری شارژ بی‌سیم ارائه کرده است.

یکی از نکته‌های جالب در این زمینه اخبار مربوط به شارژ سه‌بعدی این است که تیم کوک به عنوان مدیر ارشد اجرایی کمپانی اپل تصمیم دارد تا آیفون و دستگاه‌های جانبی مربوط به آن را تنها به شارژرهای ارائه شده از سوی این کمپانی محدود کند. در همین راستا نیز اگر تولیدکنندگان سوم شخص بخواهند به تولید این شارژرها دست بزنند باید از برنامه “ساخته شده برای آیفون” پیروی کرده و مجوز این بخش ا دریافت کنند. همین امر نیز مسلما با پرداخت پولی بسیار هنگفت توسط این تولیدکنندگان به کمپانی اپل همراه خواهد بود که قطعا بر روی قیمت نهایی کالای عرضه شده محاسبه می‌کرد و در نهایت همه‌چیز به ضرر مشتری تمام می شود

زمانی که اپل از فناوری شارژ بی‌سیم رونمایی کرد انتظار می‌رفت که از میزان ولتاژ در نظر گرفته شده و استاندارد برای دستگاه‌های هوشمند پیروی کند. این رقم ولتاژ که ۱۵ وات است با رقم ۷٫۵ واتی ارائه شده توسط کمپانی اپل تفاوت بسیاری دارد. این کمپانی همچنین در این باره اعلام کرد که تولیدکنندگان شارژرهای بی‌سیم برای اپل باید از این کمپانی به دلیل اطمینان از پشتیبانی از ولتاژ ویژه یاد شده مجوز دریافت کنند.

گزارش مشکل در حالت پرواز آیفون ۷

نکته مهم اینجاست که شارژرهای استاندارد بی‌سیم موجود در بازار قادر نخواهند بود تا دستگاه‌های آیفون را شارژ کنند زیرا اپل تصمیم گرفته است که مطابق با رویه حال حاضر شارژ استاندارد هماهنگ نشده و دیواری عظیم میان تولیدکنندگان شارژرها و آیفون ایجاد کند. با این حال امیدواریم که اپل برای این انحصارطلبی شدید خود پاسخی قانع‌کننده داشته باشد. به این ترتیب باید منتظر اخبار بیشتری در زمینه شارژ سه‌بعدی اپل بود.

مطلب پیشنهادی