شکست آیفون ۸ در آزمون مقاومت در برابر رطوبت

674
۲۳ آبان ۱۳۹۶
آیفون ۸

آیفون ۸

همان‌طور که می‌دانید تلفن‌های همراه هوشمند آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون X به‌صورت مقاوم در برابر رطوبت و گردوغبار طراحی‌شده‌اند اما این امر به معنای بقای این سه دستگاه در برابر رطوبت و قرارگیری در معرض آب نیست.

اگر با دقت به تصویر ارائه‌شده نگاه کنید مشاهده خواهید کرد که قطرات آب بسیار ریز و فراوانی بر روی لنز دوربین آیفون ۸ موجود در تصویر جمع شده‌اند. این تصویر شاید در نگاه اول بسیار زیبا به نظر برسد اما مطمئن باشید که مشاهده این صحنه بر روی دوربین آیفون ۸ گران‌قیمت و محبوبتان به‌هیچ‌عنوان لذت‌بخش نیست. به‌خصوص اینکه ادعاشده است که دستگاه یادشده در برابر رطوبت و غبار مقاوم بوده و می‌تواند تا نیم ساعت در عمق ۳ فوتی آب دوام بیاورد.

وب‌سایت خبری CNET به‌تازگی در اقدامی جدید اقدام به آزمایش  قابلیت ضد آب بودن دستگاه‌های آیفون ۸،آیفون ۸ پلاس و آیفون X کرده است. این مرکز برای انجام این آزمایش از ۵ گالن سطل آب شیر استفاده کرده و دستگاه‌های یادشده را به مدت ۲۸ دقیقه در آن قرار داده است. این مدت‌زمان حتی دو دقیقه کمتر از زمان مقاومت این سه تلفن همراه هوشمند اپل در برابر آب و رطوبت است.

پس از گذشت این مدت دستگاه‌های قرارگرفته در آب از داخل سطل خارج شد و میزان آسیب وارده بر آن موردبررسی قرار گرفت. بررسی‌های انجام‌شده شامل عملیات عکس‌برداری، میزان آب واردشده به پورت‌های دستگاه و توانایی آن در پذیرش شارژ مجدد بود. پس از گذشت ۵ ساعت و پس‌ازاینکه دستگاه به کلی خشک شد، این فرایند بار دیگر به انجام رسید.

اپل محصولات پیش‌فروش شده خود را برای ارسال آماده کرده است

تلفن‌های همراه آیفون ۸ پلاس و آیفون X از این آزمایش سربلند بیرون آمدند اما آیفون ۸ در این زمینه چندان موفق نبود و قطرات آب بسیار زیادی در اطراف لنز آن جمع شد. بااین‌حال این دستگاه بعد از خشک شدن توانست از طریق کابل شارژر به پذیرش شارژ مجدد بپردازد اما دسترسی به صفحه اصلی و دیگر کنترل‌ها حتی بعد از انجام عملیات ریبوت نیز ممکن نبود. سپس این دستگاه مفلوک در چرخه بی‌پایان ریبوت گرفتار شد و در این نقطه دیگر امیدی به کارکرد آن نبود.

 

 

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی