شیائومی و ثبت پتنت محصول منعطف

08 اردیبهشت 1398

بریدگی صفحه نمایش یا همان قسمت ناچ برای اولین بار توسط اپل در گوشی هوشمند آیفون X استفاده شد که استفاده از این سیستم باعث می شد که درصد پوشش صفحه نمایش افزایش یابد. با پیشرفت تکنولوژی شرکت ها، شاهد این بودیم که این قسمت رفته رفته کوچک تر شده است. تا جایی که اگر به گوشی های جدید شرکت های مختلف توجه کنید، در قسمت میانی و بالای صفحه نمایش تنها یک ناچ قطره ای شکل حضور دارد. اما به تازگی شرکت چینی شیائومی پتنت جدید را برای گوشی های هوشمند به ثبت رسانده است که خبر از استفاده کردن از بریدگی نمایشگر معکوس بیرون از بدنه می دهد.

شیائومی اخیرا پتنت جدیدی را ثبت کرده که شیوه متفاوتی را برای پیاده‌ سازی بریدگی صفحه‌ نمایش نشان می ‌دهد. بنابر تصاویر ارائه شده برای این پتنت، این شرکت به جای آن که بریدگی نمایشگر را در داخل صفحه نمایش قرار دهد، آن را روی لبه بالایی دستگاه تعبیه کرده که به دنبال شاهد یک بیرون زدگی در قسمت بالایی دستگاه هستیم. این گونه که به نظر می آید در این بریدگی ظاهرا دوربین سلفی دوگانه قرار گرفته که اسپیکر مکالمه را نیز در کنار خودش حس می کند.

البته همانطور که می دانید، ثبت کردن یک پتنت به معنای استفاده کردن از آن در محصولات نبوده و ممکن است که از مرحله طراحی تا عمل دستخوش تغییرات زیادی شود. از طرفی نیز ممکن است که شیائومی به طور کلی از استفاده کردن از این پتنت منصرف شود.

جدیدترین پتنت سامسونگ ، کار با ساعت‌های هوشمند در آینده را نشان می‌دهد

بیشتر بخوانید

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟