صفحه‌نمایشی از جنس الماس درراه است

صفحه‌نمایشی از جنس الماس درراه است

صفحه‌نمایشی از جنس الماس درراه است

با ورود به سال ۲۰۱۹ میلادی می‌توانیم شاهد تولید اولین تلفن همراه هوشمندی باشیم که صفحه‌نمایش آن با الماس مقاوم شده است.

این شیشه ویژه که نام آن Mirage Diamond Glass است توسط کمپانی نیمه‌هادی‌های آکان که متخصص درزمینهٔ تولید دستگاه‌ها و مواد نانو کریستالی است، ساخته‌شده است. آدام خان به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی این کمپانی در این رابطه اظهار داشت که این شیشه جدید بسیار قوی‌تر و سخت‌تر از نمونه‌های فعلی به‌کاربرده شده است. این شیشه از الماس‌های رشد یافته در آزمایشگاه ساخته‌شده است و می‌تواند در ترکیب با دیگر فناوری‌های مرتبط با استقامت صفحه‌نمایش نظیر گوریلا گلس ۳ مورداستفاده قرار گیرد.

البته ماده اصلی به‌کاررفته در ساخت این شیشه یعنی الماس، در کنار گران بودن و زیبایی به‌عنوان یکی از مقاوم‌ترین مواد طبیعی در نظر گرفته می‌شود که بشر تاکنون کشف کرده است. پس استفاده از آن در جهت ساخت نسل جدید شیشه‌های نشکن تا حد بسیار زیادی منطقی به نظر می‌رسد. شیشه‌های صفحه‌نمایش فعلی از ترکیبی از آلومینیوم، سیلیکون و اکسیژن ساخته‌شده‌اند و سپس با استفاده از فرایندهای شیمیایی پیچیده‌ای مقاوم‌سازی شده‌اند.

بااین‌حال هنوز مشکلاتی در تولید انبوه این شیشه وجود دارد. برای مثال در حال حاضر آزمون‌های فشاری انجام‌شده‌اند تا از انتقال سیگنال‌ها به‌واسطه الماس اطمینان حاصل شود تا کارکرد صفحه لمسی به‌راحتی و بدون هیچ نقصی انجام شود. همچنین آزمون‌های تقویت نیز برای دوام این شیشه انجام‌شده‌اند. همچنین کمپانی یادشده به دنبال این است که بتواند میزان انعکاس نور شیشه یادشده را کاهش دهد.

البته اگر تمامی این مراحل با موفقیت پشت سر گذاشته شوند و این شیشه‌ها به تولید انبوه برسند باید در نظر داشته باشیم که الماسی که در آن‌ها به‌کاررفته است چندان ارزان‌قیمت نیست و همین امر نیز قیمت صفحه‌نمایش‌های تلفن‌های همراه هوشمند آینده را به میزان قابل‌توجهی افزایش خواهد داد. بااین‌حال شرکت یادشده باید در این رابطه نیز چاره‌ای بیندیشد و در غیر این صورت توان خرید پرچم‌دارها برای بسیاری از مردم در آینده‌ای نه‌چندان دور کاهش چشم‌گیری خواهد داشت.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟