صفحه‌نمایش‌های منحنی به‌عنوان امضای سامسونگ شناخته می‌شوند

16 فروردین 1397
صفحه نمایش های منحنی به عنوان امضای سامسونگ شناخته می شوند

صفحه نمایش های منحنی به عنوان امضای سامسونگ شناخته می شوند

اگر به یاد داشته باشید، پیش‌ازاین سامسونگ تنها دو نسخه از پرچم‌دارهای خود را به بازار عرضه می‌کرد که یکی از آن‌ها نسخه معمولی و دیگری نسخه اج (edge) بود. نسخه اج پرچم‌دارهای قبلی سامسونگ معمولا از صفحه نمایشی بهره می‌برد که دو طرف آن انحنای بسیار زیبا و البته کاربردی داشت و این در حالی بود که نسخه معمولی همان پرچم‌دار از صفحه نمایش عادی و تخت استفاده می‌کرد که قاب تلفن یاد شده به دور آن قرار داشت.

این شرکت از زمان گلکسی نوت ۷ در رابطه با این طراحی انحنادار اندکی افراط کرد و به‌صورت کلی گزینه طراحی معمولی با صفحه نمایش تخت را از میان برداشت. امروزه همه تلفن‌های همراه هوشمند پرچم‌دار سامسونگ به صفحه نمایش انحنادار به بازار عرضه می‌شوند و نسخه‌هایی با صفحه نمایش تخت دیگر در خط تولید این کمپانی جایی ندارند.


مطالب مرتبط:


با این حال انتخاب این شرکت برای از بین بردن نسخه با صفحه نمایش تخت قابل‌درک است زیرا همیشه نسخه‌های اج بسیار محبوب‌تر از نسخه‌های عادی بودند. آن‌ها به دلیل برخورداری از امضای رسمی طراحی سامسونگ در نگاه اول به‌راحتی قابل‌تشخیص بودند و همین امر نیز موجب می‌شد تا تلفن‌های همراه یاد شده در میان رقبای خود برگ برنده ویژه‌ای را در اختیار داشته باشند.

با این حال امروزه دیدن تلفن‌های همراه هوشمند با صفحه نمایش انحنادار دوطرفه اندکی عادی به نظر می‌رسد و البته ازآنجایی‌که نگه‌داری تلفن‌های همراه هوشمند دارای انحنا از دستگاه‌های عادی اندکی سخت‌تر بوده و احتمال ضربه خوردن و شکست صفحه‌نمایش‌های این سری از دستگاه‌ها بیشتر است، ممکن است برخی از کاربران به خرید سری‌های با صفحه نمایش معمولی روی بیاورند. البته هنوز صفحه‌نمایش‌های انحنادار یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های تلفن‌های همراه هوشمند این کمپانی هستند و این غول  دیجیتالی همچنان برای متمایز کردن طراحی خود از سایر رقبا به این امضای ویژه خود تکیه می‌کند. البته ازآنجایی‌که این طراحی همان‌طور که در بالا نیز گفته شد، از ضعف‌های نه‌چندان قابل‌چشم‌پوشی برخوردار است می‌توان نتیجه گرفت که سامسونگ باید برای جلب نظر دوباره تمامی کاربران و دوست داران خود و البته برای متمایز کردن دستگاه‌های خود از سایرین به طراحی جدیدی روی بیاورد. به‌این‌ترتیب باید دید که سامسونگ در آینده چه برنامه‌ای را دراین‌باره خواهد داشت.

اندروید 10 کیو برای تبلت گلکسی Tab S6 سامسونگ منتشر شد

  • بیشتر بخوانید:

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟