صفحه نمایش شما خش‌های خود را تعمیر می‌کند

صفحه نمایش

صفحه نمایش شما خش‌های خود را تعمیر می‌کند

صفحه نمایش

به‌تازگی دانشمندان موفق به طراحی صفحه نمایش خود تعمیر شونده برای تلفن‌های همراه شده‌اند که می‌تواند پس از وارد شدن خش به بدنه‌اش به‌صورت خودکار برای تعمیر آن اقدام کند.

برای همه ما پیش آمده است که شاهد زمین افتادن تلفن همراه هوشمندمان باشیم؛ معمولا در این شرایط در بهترین حالت شاهد خش برداشتن صفحه نمایش دستگاه هستیم که حتی این مورد نیز به‌تدریج بر روی میزان قابل رویت بودن محتوای نمایشگر تاثیری منفی می‌گذارد.

روش‌های مختلفی برای حفاظت از صفحه نمایش در برابر این نوع خش و آسیب‌ها وجود دارد که شامل استفاده از خش‌گیر، شیشه‌های حرارت دیده و غیره هستند ولی به نظر می‌رسد که دانشمندان توانسته‌اند تا سرانجام راه‌حلی دائمی برای این مشکل پیدا کنند که می‌تواند بسیاری از کاربران را از این دردسر نجات داده و صفحه نمایش تلفن‌های همراه را امن‌تر سازد.

این اختراع شامل یک نمایشگر ویژه است که می‌تواند به‌صورت خودکار خش‌های وارد شده را تعمیر کند. این اختراع که توسط شیمیدانی چینی به نام چائو وانگ (Chao Wang) انجام شده است شامل یک ماده خاص است که پس از از هم گسستن ساختار سلولی خود به‌صورت خودکار شروع به ترمیمی بافت بدنه در طول ۲۴ ساعت خواهد کرد.

این نمایشگر از جنس نمک یونی ساخته شده است و می‌تواند تا ۵۰ برابر اندازه عادی خود کش بیاید و همین امر نیز موجب می‌شود تا بتواند شکاف‌های ایجاد شده که ما به‌صورت خش آن را مشاهده می‌کنیم را به‌خوبی رفع کند. وانگ می‌گوید که این نخستین باری است که بشر توانسته است تا ماده‌ای خود ترمیم شونده را اختراع کند که می‌تواند از خود جریان الکتریسیته را انتقال بدهد و به همین دلیل نیز می‌توان از این ماده برای ساخت نسل بعدی صفحه نمایش‌ها برای تلفن‌های همراه هوشمند استفاده کرد. البته هنوز تا عملیاتی شدن این پروژه و رسیدن آن به بازار مصرف زمان زیادی باقی مانده است.

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی