اخبار

صفحه کلیدهای بی‌سیم امنیت کاربران را به خطر می‌اندازد

کارشناسان امنیتی در مورد شناسایی یک آسیب پذیری در هشت مدل از صفحه کلیدهای بی سیم به کاربران هشدار داده اند. این حفره امنیتی اطلاع از مطالب تایپ شده کاربران را از فاصله ۷۵ متری هم ممکن می‌کند.

علت وقوع این اشکال آن است که برقراری ارتباط میان صفحه کلیدهای بی سیم با رایانه‌های شخصی بدون رمزگذاری صورت می گیرد و به همین علت هکرها می توانند به مطالب تایپ شده به این صورت دسترسی پیدا کنند.

هکرها به شیوه های مختلف و از جمله با استفاده از بدافزارهای سارق محتوای تایپ شده می توانند اطلاعات کاربران و از جمله کلمات عبور آنان را مطالعه کنند. همچنین می توان سخت افزارهای ویژه ای را همین منظور طراحی کرد که ساخت آنها کمتر از صد دلار هزینه دارد.

محققان شرکت باستیل می گویند مشکل عدم رمزگذاری سیگنال های بی سیم به علت عدم امکان به روزرسانی میان افزار مربوطه در صفحه کلیدها به آسانی قابل برطرف کردن نیست.

از جمله صفحه کلیدهایی که با چنین مشکلی مواجه هستند می توان به صفحه کلیدهای بی سیم ساخت Hewlett-Packard، Anker، Kensington، RadioShack، Insignia، Toshiba، GE/Jasco و EagleTec اشاره کرد. تمامی این صفحه کلیدها برای تبادل اطلاعات از باند رادیویی ۲٫۴GHz ISM استفاده می کنند که فاقد استانداردهای لازم برای ایمن سازی ترافیک داده است. لذا به نظر می رسد کاربران برای حل این مشکل فعلا چاره ای جز استفاده از صفحه کلیدهای سیمی نداشته باشند.

بررسی های باستیل نشان می دهد مهاجمان علاوه بر سرقت داده های تایپ شده با صفحه کلیدهای بی سیم قادر به قفل کردن این صفحه کلیدها، سرقت اطلاعات کارت های اعتباری و کلمات عبور و حتی نصب بدافزار بر روی رایانه های شخصی کاربران هستند.

آیا تلگرام واقعا آن‌طور که ادعا می‌کند امن است ؟!

 

منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟