• خانه
  • اخبار
  • کشف نقص ضبط صدای ۲۴ ساعته در گوگل هوم مینی
گوگل هوم مینی

کشف نقص ضبط صدای ۲۴ ساعته در گوگل هوم مینی

گوگل هوم مینی

برخی از مینی اسپیکرهای سری هوم که کمپانی گوگل در طول کنفرانس معرفی پیکسل اخیر خود به کاربران عرضه کرد به‌خوبی کار نمی‌کنند. برای مثال یکی از دستگاه‌هایی که به فردی به نام ارتم روساکوسکی از مقامات اندروید پلیس داده‌شده بود نیز درگیر این نقض بود. روساکوسکی دراین‌باره اظهار داشت که این دستگاه به صور دائمی صداهای خانه او را ضبط کرده است. او پی برد که چراغ ضبط صدای مینی اسپیکر گوگل در هنگامی‌که به فعالیت درنیامده نیز دائماً چشمک می‌زند. او با بررسی پرتال فعالیت‌های این دستگاه پی برد که مینی اسپیکر یادشده به‌صورت دائمی در حال ضبط صداهای محیط بوده است.

روساکوسکی بعدازاین ماجرا، موضوع را به گوگل اطلاع داده و یکی از مهندسان این کمپانی نیز به بررسی دستگاه مخدوش پرداخت و دریافت که پنل تاچ این دستگاه به‌طور نامنظم رفتار کرده و دستگاه یادشده را به‌صورت خود به خودی فعال کرده است. به‌این‌ترتیب گوگل برای حل این مسئله وصله نرم‌افزاری ویژه‌ای عرضه کرد که تاچ دستگاه یادشده را به‌صورت کلی از کار می‌انداخت.

یکی از سخنگویان گوگل در رابطه با مشکل گوگل هوم مینی اظهار داشت که:« ما به مشکلی پی بردیم که تنها تعداد کمی از دستگاه‌های گوگل هوم مینی را تحت تأثیر قرار داده بود و موجب شده بود تا مکانیسم تاچ آن‌ها به‌صورت نادرست رفتار کند. ما برای برطرف سازی این مشکل به‌روزرسانی‌ای را در تاریخ ۷ اکتبر ارائه کردیم. اگر هنوز با این مشکل مواجه هستید لطفاً با پشتیبانی گوگل به شماره ۱-۸۵۵-۹۷۱-۹۱۲۱ تماس گرفته و دستگاه خود را تعویض کنید.»

آپدیت جدید فلش پلیر چندین باگ امنیتی بحرانی را برطرف کرده است

البته همان‌طور که می‌دانید عرضه کلی این دستگاه در تاریخ ۱۹ اکتبر انجام می‌شود و به همین ترتیب نیز گوگل در حال حاضر با سرعت هرچه‌تمام‌تر به دنبال برطرف سازی آن است. بااین‌وجود در صورت اطمینان کافی لازم است بدانید که فریم وری که پنل تاچ دستگاه را به‌صورت کلی از کار می‌اندازد با شماره ۱٫۲۸٫۱۰۰۱۲۲ عرضه‌شده است.

مطلب پیشنهادی