ضرر و زیان مالی بلک بری در سه ماه اول سال ۲۰۱۶

06 تیر 1395

یک چهارم مالی کمپانی بلک بری در آخرین روز ماه می به پایان می‌رسد و این شرکت طی بیانیه‌ای ضرر و زیان مالی بلک بری را در این دوره تایید کرده است. گفته می‌شود یک اختلال دارایی طولانی مدت در این شرکت موجب ضرر ۵۰۱ میلیون دلاری بلک بری شده است.

در این گزارش آمده است که حسن نیت این شرکت نیز در ضرر و زیان مالی بلک بری نقش داشته و به قیمت از دست دادن ۵۷ میلیون دلار تمام شده است. در نهایت ۴۱ میلیون موجودی اصلی این کمپانی را نیز باید به لیست افزود.

اختلالات دارایی نظیر اتفاقی که برای کمپانی بلک بری افتاد می‌تواند شامل منسوخ شدن تکنولوژی و یا کاهش بهره‌وری از امکانات تولیدی یک شرکت باشد. اما منظور ما از حسن نیت در پاراگراف بالا، موضوعی است که کمپانی بلک بری سال‌هاست پس از شناخته شدن ضعف خود در مقابل آیفون با آن درگیر است.

حالا در شرایط کنونی موجودی ۴۱ میلیون دلاری کمپانی بلک بری موجب شده است تا جان چن بخواهد دوباره بخش سخت‌ افزار شرکت را سودآور و مفید کند. خوشبختانه طبق آمار منتشر شده، درآمد سرویس‌ها و بخش نرم‌ افزار بلک بری به نسبت دوره‌های مالی قبل بهبود یافته و از ۱۵۳ میلیون دلار حالا به ۱۶۶ میلیون دلار رسیده است.

با این حال درآمد کلی ۴۰۰ میلیون دلار نتوانست حتی به هدف بلند مدت ۴۷۱ میلیون دلاری نزدیک شود و به نسبت دوره مالی قبل حدود ۱۳ درصد کمتر شده است. علی رغم تمامی این جنبه‌های منفی، پیش بینی‌های مختلف از رفع این مشکلات و رشد درآمدی کمپانی بلک بری خبر داده‌اند.

بلک بری به تصمیم فیسبوک و واتس اپ مبنی بر توقف پشتیبانی از گوشی هایش عکس العمل نشان داد

 

ضرر و زیان مالی بلک بری

به نظر می‌رسد ضرر و زیان بلک بری حالا موجب شده تا مسئولان این شرکت دست به کار شوند و تلاش بیشتری در عرصه تکنولوژی داشته باشند. این کمپانی دو دستگاه اندرویدی را در سال جاری روانه بازار می‌کند که گفته می‌شود به نسبت بلک بری پریو (BlackBery Priv) قیمت کمتری خواهند داشت.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی