ضریب نفوذ تلفن‌همراه و اینترنت در ایران به ترتیب ۱۲۰ و ۵۰ درصد

14 تیر 1395

به گفته مسوولان در حال حاضر به ازای هر ایرانی دو سیم‌کارت فروخته شده که منجر به فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی موبایلی در کشور شده است و در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران به ۱۲۰ درصد رسیده است.

رشد شبکه‌های اجتماعی موبایلی باعث ایجاد تحول اساسی در توسعه اینترنت شده است که با توسعه نسل سه و چهار تلفن همراه، به یک باره شاهد افنجار شبکه‌های اجتماعی در جوامع بودیم که باید برای مدیریت بهتر آن، برنامه ریزی شود.

تا سال ۱۳۷۶، تعداد مشترکان اینترنت، ۵۰۰۰ نفر بود و در سال ۱۳۸۰ با ورود کارت و اینترنت دایل آپ به ایران، این تعداد به ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر رسید؛ اما در این سال رشد وبلاگ‌نویسی موجب شد تا استفاده ایرانیان از اینترنت افزایش چشم گیری داشته باشد. از سال ۱۳۸۰ تا به امروز رشد کاربران اینترنت به صورت تصاعدی بود، به نحوی که امروز بیش از ۴۲ میلیون مشترک داریم. در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت در کشور ۵۰ است.

طبق اظهارات داوود زارعیان، یک کارشناس حوزه ارتباطات و رسانه، میزان فراهم بودن زیرساخت‌های مورد نیاز فناوری اطلاعات، میزان به کارگیری آن و میزان آشنایی کاربران با مهارت‌های مورد نیاز، سه شرط اصلی برای کشورهای توسعه یافته در حوزه ارتباطات هستند. دلیل آسیب دیدن ما از ارتباطات ناتوانی در آموزش مهارت های مورد نیاز این حوزه بوده است که  باید در جهت افزایش سواد رسانه‌ای مردم قدم برداریم.

منبع: isna
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی