طرح مفهومی عجیب آیفون ۷ با کیبورد فیزیکی + عکس

08 آذر 1394

تاکنون چندین طرح مفهومی یا کانسپت ( Concept ) از آیفون ۷ اپل منتشر شده که هر کدام تخیلات ، انتظارات و پیش بینی های طراحان آنها از نسل جدید گوشی محبوب آیفون را به نمایش گذاشته است.اما طرح مفهومی‌ای که اخیرا منتشر شده از تمام طرح‌ها جالب‌تر است. آنچه که بیش از همه در این طرح مفهومی جلب توجه می‌کند وجود صفحه کلید فیزیکی برای آیفون است. ایده ای که عملی شدن آن تقریبا صفر درصد می باشد اما دیدن ویدیو و گالری تصاویر آن خالی از لطف نیست.

آخرین کانسپتی که از آیفون ۷ منتشر شده است که طراح آن نامش را ۶k نهاده (k اول کلمه keyboard به معنای صفحه کلید) است کمی عجیب و غریب و در عین حال سرگرم کننده است. این طرح توسط Curved labs طراحی و منتشر شده است. این طرح را می‌توان یک الهام از BlackBerry Priv و صفحه کلید کشویی آن برای آیفون دانست. دستگاهی که جز پرچمداران تلفن‌های هوشمند به حساب می‌آید و مدیر بلک‌بری به این محصول بسیار امیدوار است.

اما این طرح چقدر ممکن است به واقعیت نزدیک شود؟ تقریبا صفر درصد! چراکه بلک‌بری با تولید چنین گوشی‌هایی بدترین دوران عمر تجاری‌اش را سپری می‌کند. مدیر اجرایی بلک‌بری هشدار داده که اگر سال آینده ۵ میلیون از دستگاه‌های تولیدی این شرکت به فروش نرسد، به‌طور جدی به خروج از بازار تولید تلفن همراه فکر خواهد کرد. به همین دلیل ساده الهام گرفتن از گوشی‌های شرکتی که در آستانه خروج از بازار موبایل است عاقلانه به نظر نمی‌رسد.

واردکنندگان رسمی آیفون را بشناسید

نکات طرح مفهومی آیفون ۷ :

 • این آیفون ۷  نیست، یک آیفون ۶s با یک کیبورد فیزیکی محسوب می‌شود.
 • سایز دستگاه در حالت عادی همان آیفون ۶s است
 • صفحه کلید دارای نور پس زمینه است
 • کیبورد در دو رنگ سفید و مشکی
 • شبیه به صفحه کلید لمسی iOS
 • ادغام سنسور اثر انگشت با شیشیه جلو دستگاه
 • باز شدن کیبورد وقتی که دکمه مربوطه آن فشار داده شود

این ایده تنها یک طرح مفهومی است و با توجه به اصالت آیفون نیز چنین چیزی دور از ذهن به نظر می‌رسد. اما باید این را هم در نظر گرفت که صفحه کلیدهای فیزیکی هم طرفدارهای خاص خود را دارند، عرضه تلفن هوشمند بلک‌بری با یک صفحه کلید فیزیکی گواه این موضوع است. تصاویر این طرح مفهومی را در پایین می‌توانید مشاهده کنید.

 

Apple-iPhone-7-aka-6K-concept_2

Apple-iPhone-7-aka-6K-concept_3

Apple-iPhone-7-aka-6K-concept_4

Apple-iPhone-7-aka-6K-concept_5

Apple-iPhone-7-aka-6K-concept_6

Apple-iPhone-7-aka-6K-concept_7

Apple-iPhone-7-aka-6K-concept_11

Apple-iPhone-7-aka-6K-concept_8

Apple-iPhone-7-aka-6K-concept_12

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

  مطلب پیشنهادی
  ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟