• خانه
  • اخبار
  • عرضه اندروید نوقا برای دستگاه‌های قدیمی شیائومی
اندروید نوقا برای مدل های شیائومی

عرضه اندروید نوقا برای دستگاه‌های قدیمی شیائومی

اندروید نوقا برای مدل های شیائومی

کمپانی شیائومی را نیز می‌توان جزو آن دسته از کمپانی‌هایی دانست که برای ارائه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری عجله چندانی نمی‌کنند. با این حال این بار شیائومی برخلاف سایر کمپانی‌ها که پشتیبانی از فرم‌ویرهای تلفن‌های همراه برند خود را تنها تا دو سال انجام می‌دهند تصمیم گرفته است تا MIUI 9 را بر اساس به‌روزرسانی اندروید نوقا به چندین تلفن همراه خود (حتی آن‌هایی که بیش از ۴ سال سن دارند) ارائه کند.

فروم انگلیسی و رسمی MIUI به‌تازگی لیستی از دستگاه‌های شیائومی را ارائه کرده است که اندروید ۷٫۰ را بر اساس به‌روزرسانی MIUI 9 دریافت خواهند کرد. این لیست حتی شامل تلفن‌های همراه Mi 2 و Mi 2S که به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میلادی رونمایی و عرضه شده بودند نیز می‌شود.

با این حال لازم به ذکر است که به‌روزرسانی MIUI 9 منتشر شده بر روی وب‌سایت رام چینی است. بر اساس این گزارش، اندروید نوقا مبتنی بر به‌روزرسانی MIUI 9 ابتدا برای پرچم‌دار Mi 6، Redmi Note 4 و Redmi Note 4X ارائه خواهد شد و پس از آن برای دستگاه‌های محبوب نظیر Mi 5s Plus، Mi 5s، Mi 5c، Mi 5، Mi 4S، Mi 4c، Mi 4، Mi 3، Mi MIX، Mi Max 2، Mi Max، Mi Note 2، Mi Note، Mi Note Pro، Mi Pad 2، Mi Pad 1، Redmi Note 4X (MTK) and Redmi Note 4X (SD) ارائه می‌شود.

تلفن‌های همراه میان رده‌ای که این به‌روزرسانی را دریافت می‌کنند نیز Redmi Pro، Redmi 4X، Redmi 4A، Redmi 4، Redmi 4 Prime، Redmi 3S/Prime، Redmi 3، Redmi 2A، Redmi 2/Prime، Redmi 1S، Redmi 1، Redmi Note 3 (MTK)، Redmi Note 3 (SD)، Redmi Note 2 and Redmi Note خواهند بود.

همچنین این وب‌سایت اعلام کرده است که شیائومی Mi 2 و Mi 2s آخرین دستگاه‌هایی خواهند بود که به‌روزرسانی اندروید نوقا را دریافت می‌کنند.

مطلب پیشنهادی