اخبار

عرضه فیس‌بوک مسنجر لایت در انگلستان

فیس‌بوک مسنجر لایت

نرم‌افزارهای فیس‌بوک به مصرف زیاد حجم باتری و دیتای دستگاه‌های همراه معروف هستند و همین امر نیز موجب شده است که بسیاری از کاربران از استفاده از نرم‌افزارهای مربوط به فیس‌بوک خودداری کنند. بااین‌حال این امر به‌هیچ‌عنوان برای فیس‌بوک جالب نخواهد بود و به همین دلیل نیز این کمپانی برای جلوگیری از کاهش روزافزون تعداد مخاطبان خود به معرفی نرم‌افزار فیس‌بوک مسنجر لایت (Messenger Lite) در کشورهایی نظیر انگلستان، ایالات‌متحده آمریکا و ایرلند پرداخته است.

انجام این اقدام توسط فیس‌بوک تا حد زیادی غیرمنتظره بوده و البته به‌خوبی مورد استقبال قرارگرفته است. عموماً کمپانی‌ها نسخه‌های ضعیف‌تر و کم‌حجم‌تر نرم‌افزارهایشان را برای بازارهایی عرضه می‌کنند که دسترسی آن‌ها به دیتای همراه محدودتر بوده و مردم آن از تلفن‌های همراه هوشمند ضعیف‌تری استفاده می‌کنند. برای مثال بازار هندوستان به نحوی است که تلفن‌های همراه هوشمند مقرون‌به‌صرفه به همراه پرچم‌داران از محبوبیت خاصی برخوردارند زیرا نه‌تنها امکانات یک دستگاه هوشمند را به کاربر خود عرضه می‌کنند بلکه از قیمت مناسب‌تری نیز برخوردار هستند.

بااین‌حال این اقدام فیس‌بوک را می‌توان امری شایسته تلقی کرد زیرا مردم کشورهای توسعه‌یافته نیز با مشکل محدودیت دیتا مواجه می‌شوند. بسته‌های دیتای نامحدود در میان اوپراتورها و فراهم‌کنندگان اینترنت بسیار نادر است و قیمت دیتا نیز در این کشورها چندان ارزان نیست و در چنین شرایطی فیس‌بوک مسنجر لایت یک گزینه عالی خواهد بود.

لازم به ذکر است که نرم‌افزار فیس‌بوک مسنجر لایت هم‌اکنون مختص اندروید است و می‌توان آن را از طریق گوگل پلی دانلود کرد. این نرم‌افزار تنها ۱۰ مگابایت حجم دارد و البته بسیاری از ویژگی‌های جالب ارائه‌شده در نسخه اصلی این نرم‌افزار در نسخه لایت آن دیده نمی‌شود اما هنوز هم کاربران این نسخه کم‌حجم شده از نرم‌افزار محبوب مسنجر فیس‌بوک می‌توانند با استفاده از آن با دوستان خود در ارتباط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟