عملکرد اچ‌تی‌سی و ایسوس زیر سایه شرکت‌های چینی

17 فروردین 1396
اچ‌تی‌سی و ایسوس

عملکرد اچ‌تی‌سی و ایسوس زیر سایه شرکت‌های چینی

اچ‌تی‌سی و ایسوس

شرکت‌های چینی تولید کننده تلفن‌های همراه هوشمند توانسته‌اند تا بخش بزرگی از بازار مصرف را به تسخیر خود دربیاورند و در این میان شرکت‌هایی مانند اچ‌تی‌سی و ایسوس به‌شدت به‌واسطه عملکرد رقبای چینی خود تحت فشار قرار گرفته‌اند.

دو کمپانی خوش‌نام اچ‌تی‌سی و ایسوس در بازارهای چین، هندوستان و بازار جنوب شرقی آسیا شرایط نسبتا مطلوبی را سپری می‌کردند ولی در چند ماه اخیر این شرایط به‌واسطه استقبال مشتریان از همراه‌های هوشمند تولید شده توسط شرکت‌های چینی با افتی محسوس روبرو بوده است.

بر اساس آمارهای ارائه شده توسط بنگاه‌های تحلیلی تایوانی، این دو غول بزرگ یعنی اچ‌تی‌سی و ایسوس نتوانسته‌اند تا به آمار تعیین شده جهت هدف فروش دست پیدا کنند. برای نمونه شرکت ایسوس که پیش‌بینی کرده بود تا بتواند در سال ۲۰۱۶ میلادی به رقم فروش ۲۵ میلیون دستگاه دست پیدا کند، در پایان این سال تنها توانست تا ۲۰ میلیون تلفن همراه را به فروش برساند. اوضاع اچ‌تی‌سی نیز تقریبا مشابه با ایسوس بوده است.

شایان‌ذکر است که شرکت‌هایی مانند شیائومی توانستند تا در سال ۲۰۱۶ با جهشی چشمگیر در بازار به آمار فروشی خارق‌العاده دست پیدا کنند و در کنار آن‌ها نیز شرکت‌هایی مانند ویوو، اوپو و هواوی حضور داشتند که این امر به‌صورت مستقیم بر روی عملکرد کمپانی‌هایی مانند اچ‌تی‌سی و ایسوس تاثیر منفی گذاشته است.

شایان‌ذکر است که مسئولان شرکت اچ‌تی‌سی اعلام کرده‌اند که برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای سه ماه اول سال جاری میلادی در سر دارند و قصد دارند تا آمار فروش دستگاه‌های خود را در بازار آسیا بهبود بخشند ولی از سوی دیگر شرکت ایسوس به‌هیچ‌عنوان خبر از وجود برنامه‌ای ویژه برای بازه زمانی خاص نداده و به‌صورت مستقیم سیاست‌های خود را دنبال می‌کند.

گوشی هوشمند زنفون پگاسوس ۳ ایسوس معرفی شد

گفته می‌شود که افت اچ‌تی‌سی و ایسوس دلایلی متفاوت دارند و اچ‌تی‌سی به علت نوع سیاست کاری خود چندان موفق نبوده است ولی ایسوس به خاطر تلاش و هزینه فراوان برای طراحی و عرضه محصولاتی در رده‌هایی جدیدی از نظر کیفیت در سال ۲۰۱۶ با افت روبرو بوده و در سال ۲۰۱۷ می‌تواند دوباره به جایگاه پیشین خود بازگردد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی