• خانه
  • اخبار
  • عملکرد ضعیف نمایشگرهای OLED ال‌جی در تلفن‌های همراه
نمایشگرهای OLED شرکت ال جی

عملکرد ضعیف نمایشگرهای OLED ال‌جی در تلفن‌های همراه

نمایشگرهای OLED شرکت ال جی

شرکت ال‌جی یکی از تولیدکنندگان پنل‌های نمایشگر OLED در سراسر جهان به‌حساب می‌آید ولی به نظر می‌رسد که این تولیدات در رده تلفن‌های همراه هوشمند عملکرد درخشانی را برای این شرکت به همراه نداشته‌اند.

ظاهرا موج مهاجرت به‌سوی نمایشگرهای OLED به حدی زیاد است که تا چند سال آینده ممکن است شاهد این باشیم که همه تلفن‌های همراه موجود در بازار مصرف به این نوع نمایشگر مجهز هستند. با این وجود شرایط همه تولیدکنندگان این پنل ها یکسان نیست. شرکت‌هایی مانند ال‌جی در بخش تلویزیون‌های خانگی شگفت‌انگیز کار کرده‌اند ولی در بخش پنل‌های OLED برای تلفن‌های همراه هوشمند، نتوانسته‌اند تا درخشش قبلی خود را تکرار کنند.

در این میان سوال این است که چه چیزی موجب شده است تا پنل‌های ساخته شده توسط این شرکت، کیفیت لازم را نداشته باشند. نخستین مورد را باید در پخش کردن رنگ خاکستری دانست. این پنل ها در پخش کردن تصاویر خاکستری رنگ با مشکل مواجه هستند و همان‌طور که در تصویر می‌بینید، در مقایسه با پنل‌های ساخته شده توسط سامسونگ، به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانند رنگ یکپارچه و یکدستی را به نمایش بگذارند.

دیگر مشکل این پنل‌های OLED نیز این است که نمی‌توانند نور کم نمایشگر را به معنای واقعی مهیا سازند و در بیشتر موارد موجب می‌شوند تا نور پس‌زمینه به‌اندازه‌ای بالا باشد که تعریف نور کم و کاربری‌های مدنظر آن برای کاربران را تامین نمی‌کند. کارشناسان نمایشگر معتقدند که بیشتر مواقع شاهد این هستیم که کاربران این دستگاه فکر می‌کنند که نمایشگر آن‌ها کثیف شده است. این امر در مقایسه کردن این تلفن‌های همراه هوشمند با سایر محصولات شرکت‌های دیگر، بیش از پیش به چشم می‌آید.

ال جی دو گوشی میان رده جدید از سری K را روانه بازار کرد

به این ترتیب می‌توان گفت که سایر شرکت‌ها به‌تدریج رغبت خود برای خرید پنل‌های نمایشگر OLED از ال‌جی را از دست خواهند داد و این شرکت رد صورت عدم اصلاح مشکلات متعدد نمایشگرهای همراه خود، با مشکلاتی بزرگ در این رده روبرو خواهد گشت.

مطلب پیشنهادی